11 Şubat 2019

Ocak Ayı Bitenler

Yine çok uzun ara vermişim ama bu ara gerçekten bir yoğunluğum var ve yetiştirmem gereken bir çok şey var. Bu yüzden buralara pek vakit ayıramıyorum. Ocak ayında bitenlerin yazısını ancak bugün yazabiliyorum. 
Yeni yıl ile birlikte elimde bulunan birçok ürünü bu yıl bitirmeyi planlıyorum. Stoklu bir çok ürünüm var bu yüzden bol bol kullanma fırsatımda olmuş oluyor. 
Ocak ayı bitenleri yine bol şampuan ve saç bakım ürünleri ile dolu. Bunun yanı sıra kullandığım sprey ev kokusu da var. 


Bioblas saç dökülmesini ve saç rengini koruyucu sıvı saç kremini duş sonrasında saçlarım uyguluyordum. Tekrar alabileceğim ürünler arasında olan bu ürün saçlarımdaki dökülmeyi ciddi derecede azalttı. Malum mevsim dönüşleri çok fazla saçların dökülmesine neden oluyor. Bunun yanı sıra benim saç rengim açık kestane rengi olduğundan siyaha boyuyorum. Siyah rengini her zaman saçta sevmişimdir. Bu yüzdende renk koruyucu saç ürünü kullanmak zorundayım. Bunun içinde gayet iyi bir ürün. Saçlarım kuru ve yıpranmış olduğundan tararken zorluk yaşamıyorum.

Blendax şampuan daha önce blogda bu ürüne yer verdim Zaten yılların eskitemediği markalardan biri. O efsanevi kokusu yeni formülü ile buluşunca saçlarınızda farkı daha ilk uygulamada anlayabilirsiniz. Yumuşacık yapıyor. Ayrıca erkekler için de mentollü çeşidi var. Bildiğimiz ilk şampuan olduğuna göre mutlaka denemelisiniz.

Gliss İşlem görmüş saçlarda onarıcı saç kremi benim saçlarım gibi yıpranmış saça sahip olanların kurtarıcısı olabilir. Böylece saçlarınızı duştan sonra yumuşacık tarama fırsatı bulabilirsiniz. Markanın farklı ürünlerini de kullanmış biri olarak bu ürünün yıpranmış saçlardaki etkisi gerçekten etkili. Saçlara keratin bakımı da sağlayan bu saç kremini düzenli kullandığınızda yaratmış olduğu etki hoşunuza gidecektir. 

Schwarzkopf şampuanı ise yurt dışından gelen bir ürün. Daha önce bitenler grubumda da karşılaştığınız bir ürün. Sanırım bu sonuncu kutumdu. Şampuanın etkisini seviyorum. Önceden bitenler yazılarımda bir kaç kere yer verdiğim bir ürün. Yurt dışında olanlar ürünü bilir ama sanırım Türkiye' de yok.

Bee Beauty duş jeli belkide kokusuna hayran kalacağınız ürünlerden biri. Çilek kokusu sevenler için duşta vazgeçilmez olacaktır. Ben kullanmaya başladığımdan beri bu kokunun müptelasıyım. Daha öncede blogda yer vermiştim bu ürüne. Mutlaka tekrar tekrar alınabilecek ürünlerden biri. Bu yüzden tavsiye edebileceğim en güzel duş jellerinden biri mutlaka denemeniz gerekiyor.
Ceradolin krem yağ bazlı olan çeşidi kuru ciltler için kurtarıcı olabilir. özellikle mevsim geçişlerinde ciltte oluşan kuruluk ve pullanmayı engellemek için kullanılabilir. Su bazlı çeşidide bulunuyor. İçeriği cilde zarar vermiyor. Duş sonrası ya da günlük kullanım için cildin ihtiyacı olan nemi almasına yardımcı olacaktır. Daha çok eczane ürünü tercih edenler için iyi bir yardımcı olabilir.

Vichy fondöten aldığımda çok ön yargılı olduğum ürünlerden biri fakat cilde uyum sağlaması gerçekten başarılı. Markanın zaten tüm ürünlerini çok seviyorum. Bu yüzden denemek istemiştim. Cilt ile uyumu günlük makyajda çok yardımcı. Uyguladıktan sonra sanki fondöten yokmuş etkisi yaratıyor. Birde güneş ışınlarına karşı koruma etkisi bulunuyor. Kaliteli bir fondöten arayışındaysanız denemenizde fayda var diyebilirim. 

Bargello oda kokusu markanın birçok ürününü de denedim. Özellikle parfümleri kalıcılık açısından oldukça iyi. Bu sefer birde oda kokularını denemek istedim. Bende iki çeşidinden biri Türk hamamı kokusu. Eskiden hamamlara girildiğinde hafif sabunsu koku çok hoşuma giderdi. Bu yüzden özellikle temizlik yaptıktan sonra perdelere bu kokuyu kullanmayı seviyorum. Dışardan eve girince hafif bir hamam kokusu enerji veriyor. Markanın diğer ürünlerini de güvenerek kullanabilirsiniz. Ben bazen hava temizleyicimin içerisine de ekliyordum. Gerçekten çok güzel.

Diadermin gece kremi aslında daha öncede gündüz kreminden bahsetmiştim. Özellikle yaş almaya başlayınca kırışıklık giderici ürünleri daha çok tercih eder oluyorum. Gece uygulama yapıp sabah nemli bir cilde uyanmak gibisi yok. Gerçekten oldukça güzel ürünlerden biri. Özellikle kırışıklık kremlerini yeni kullanmaya başlayacak olanlar için son derece iyi     bir seçim olabilir. Markanın diğer nemlendirici ürünlerini de tavsiye ederim.

Rituel de Beaute burun bantlarını kullanmayan kalmadı herhalde. İlk uygulamada memnun kalmayıp ikinci bir şans verdiğim ürünlerden biri. Bu yüzden ikinci uygulamada tam not alan ürünlerden biri. Her ne kadar siyah nokta sorunum olmasa da denemek istemiştim. Sonuç olarak gerçekten memnun kaldım. Çünkü gerçekten etkili bir ürün. En azından ayda bir uygulama yaparsanız cildin tahriş olmasını da engelleyebilirsiniz. Oldukça kullanışlı olan bu ürün özel günlerden önce kullanılarak cildin daha parlak görünmesini sağlayacaktır. 

Organique cilt ürünlerinin kokularına hastayım. Daha önce vücut kremi ile ilgili yazı yazmıştım. Bu tester ürünlerde paketimin yanında gelmişti. Aslında yeni deneme fırsatı bulmuştum. Fakat özellikle peeling ürünü ince yapısı sayesinde cildime çok iyi geldi diyebilirim. Malum hassas bir cildiniz olunca ister istemez daha ince granürlü peeling ürünlerini kullanmak zorunda kalıyorsunuz. Bu üçlü sette peeling, göz kremi ve nemlendirici krem vardı. cildi iyice temizledikten sonra göz kremi ve nemlendirici uyguluyorsunuz. Göz kremini bir kaç kez kullanabiliyorsunuz. Nemlendirici ve göz kremini de sevdim. Sanırım bir ara markadan alışveriş yapacağım çünkü bana gelen her iki üründen de memnun kaldım. En kısa sürede alışveriş yapabilirim. 

Ocak ayı bitenleri de böyle. Yeni ayda yine güzel ürünler ile karşılaşmak üzere. Sevgilerle..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder