19 Ocak 2019

Türkiye' nin İlk Şampuanı Blendax

Merhabalar 
Yılların eskitemediği şampuan markalarından biri olan Blendax ile geldim bu sefer. Güzel bir paket almıştım. Hem kadınlar hem de erkekler için ikisi bir arada olan paketim gelir gelmez hemen denemeye başladım. Hatırlıyorum Blendax' ın o hoş kokusunu. Zaten paketi açtığımda hatırladığım ve hissettiğim ilk şey yıllar önce tatile gittiğimde burnuma gelen eşsiz kokusuydu. Nostalji yaptırdı biraz diyebilirim. Blendax şampuanla ilk tanışmam aslında ben çocukken olmuştu. Ailem ile tatile gittiğimde denize girdikten sonra duş alırken o muhteşem kokusuna hayran kalmıştım. Bir süre Blendax ile saçlarımı yıkamaya devam etmiştim ama tabi farklı markalar ile de tanışınca tamamen unutmuşum. 

Bilmeyen yoktur aslında Blendax kokusunu.Ferah ve rahatlatan bir kokuya sahip. Türkiye' nin ilk şampuanı olduğu içinde adı hiç unutulmaz. Son dönemde yenilenen formülü ile tekrar hayatımıza girdi diyebilirim. 
Aşağı yukarı üç haftadır kullanıyorum. Özellikle iki kez saçımı yıkadığım için ikinci yıkamada kullanıyorum çünkü kokusunun saçlarım da kalmasını istiyorum. Ferah ve hafif mentol kokusu çok hoşuma gidiyor. Kadınlar için olan çeşidi biraz daha hafif mentol kokusu  yayıyor. Fakat erkekler için olan çeşidi ise biraz daha fazla mentollü. Henüz erkekler için olanı kullanılmaya başlanmadı. Onun yorumunu babamdan almam gerekecek :)
Kadınlar için özel formüle edilmiş Blendax şampuan saçları ilk yıkamadan itibaren yumuşacık yapıyor. Zaten yıllar öncesinde de ilk kez denediğimde o yumuşaklık hissini bana sevdirmişti. Bu yeni formüllü olanı da denediğimde aynı hissi vermesi daha da hoşuma gitti. Benim saçlarım oldukça kuru. Bu yüzden zaten duş sonrası mutlaka sıvı saç kremi ya da bakım yağı kullanmak zorunda kalıyorum. Şampuan bu konuda yardımcı olması gerekiyor. Çünkü kuru saçlarda tarama işlemi gerçekten eziyet. Blendaxx şampuan daha saçlarımı yıkarken bile yumuşatıyor. 

Kokusuna gelince unutulma zor olan kokulardan. Kendine has resmen kokusu. Yıllar öncesinde de aynıydı şimdide aynı. Saçlarımda bıraktığı koku çok hoşuma gidiyor. Bu yüzden de benim için artık bir numaralı şampuanlardan biri :)
Aslında deneyenler Blendax şampuanın etkilerinden çok memnun. Türkiye' nin ilk şampuanı olduğu için yeni ambalajlarında nostaljik görseller kullanılmış. Hem kadın hem erkekler için ayrı renkteki ambalaj ve görselleri ile de gayet şık olmuş. 
Şampuanın saçlarda yarattığı diğer bir etki de dolgunluk vermesi. Genellikle saç köpükleri ya da yardımcı ürünlerden elde ederiz bu dolgunluğu. Fakat Blendax şampuan bunu da vaad ediyor. Benim saçlarım ince telli. Çok fazla dolgunluk hissi alamasam da yine de saçlarımı kuruttuktan sonra hemen bir yapışma olmuyor. Saçlarım uzun süre sonra sönmüyor. Daha önce kullandığım şampuanlardan sonra mutlaka yine dolgunluk veren bir saç ürünü kullanmak zorunda kalabiliyordum. Fakat Blendax sonucundan memnun kaldım. Bakalım şampuanım bitipte değiştirdiğimde geri dönüş yapacakmıyım ben en çok onu merak ediyorum. 
Türkiye' nin ilk şampuanını tekrar denemenizi tavsiye ederim. Sonuçları benim için güzeldi fakat kokusu için bile alıp kullanılası ürünlerden biri. 

1 yorum:

sibel özer dedi ki...

Merhabalar,sizi yeni keşif ettim.Faydalı içerik ile dolu blogunuzu sevdim.Takip ve izlemeye aldım.Bana da beklerim(tariflimutfak/sibelinyemekleri).Başarılar dilerim.

Yorum Gönder