19 Aralık 2018

Powerdent Diş Macunu İğrençliği

Ağız ve diş sağlığında çok fazla hassasım. Özellikle gün içerisinde kahveyi çok fazla tükettiğimden dişlerimin daha beyaz görünmesi için ekstra diş beyazlatıcı ve ağız bakım ürünleri kullanmam gerekebiliyor. Bu nedenle birçok ürünün de denemek zorunda kalıyorum. 
Son iki haftadır alıp kullandığım Powerdent Diş Macunu maceram ise tam bir felaket oldu. Ürünü markette görüp merak etmiştim. Aslında fiyatı da çok uygundu. Belkide ona kandım. Birde okullarda bu ürünün dağıtıldığını görmüştüm. Okullarda dağıtılıyorsa vardır bir hikmeti deyip aldım. İlk zamanlar tadı hoşuma gitti. Yalnız aradan bir hafta geçince gözüme sevimsiz gelmeye başladı. Çünkü dişlerimde lekeler oluşmaya başlayınca anladım ki bu diş macunu dişlerimi yeteri kadar temizlemiyor. Bu yüzden daha dikkatli olmaya başladım. 

Ben dişlerimi sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez fırçalıyorum. dişlerim çok hassas. Soğuk ve sıcağa karşı o kadar hassasiyeti artmış durumdaki ağzıma bir şey götürdüğümde korkarak yemeğe ve içmeye çalışıyorum. 
Bu diş macununu ikinci haftada notunu vererek çöp olduğunu anladım. Çünkü dişleri temizlemiyor. Ağızda tuhaf bir tat bırakıyor ve o tat gerçekten bir süre sonra sanki zehir içmiş gibi bir etki yapıyor. Başlarda herhalde benden kaynaklı diye düşündüm ağzımdaki tatsızlık. Çünkü çok kahve ve sigara tüketince ağızda tuhaf bir tat oluyor. Dişlerimi fırçaladığımda dişlerimin etrafına akarken kalıntılar olduğunu fark ettim. Sanki bir şeyler yemişim ve dişlerime yapışmış gibi. Bu etkiler bir hafta içerisinde olmaya başlayınca diş macunumu değiştirdim. Ve her zaman kullandığım diş macununa geçince dişlerimin temizlendiğini fark ettim. Powerdent diş macununu kullandığı 1 hafta süresinde dişlerimde hafif lekelenmeler oluşmaya başlamıştı. Ve bu lekeler şuanda hala var. Öyle sinir bozucu bir şeyki anlatamam. Bakmayın üzerinde yazanlara hiç bir etkisi olmadığı gibi dişlere daha çok zarar veriyor. 
Oluşan lekeleri diğer ağız bakım ve diş macunum ile gidermeye çalışıyorum. Bu Powerdent Diş Macununu da ne alın ne de aldırın. Birde bu diş macununu okullarda çocuklara dağıtıp ağız sağlığı hakkında bilgi veriyorlar. Bu kadar iğrenç ve işe yaramayan bir diş macununu o küçücük çocuklara nasıl verebiliyorlar anlamış değilim. 
Ağız bakımı için her zaman kullandığınız ürünlerden şaşmamanızı öneririm. Bu ürüne resmen lanet ettim. Bir daha kullanmak mı aman uzak kalsın. Bir diş macunu bu kadar iğrenç ve kötü olabilir. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder