7 Aralık 2018

Kasım Ayı Bitenler

Yine bir bitenler postu geliyor. Ne çabuk geçiyor ay hiç farkına bile varmıyorum. Fakat elimde bulunan birçok ürünü de azalttım gibi. Bir kaçının sadece etkilerinin yer aldığı yazılarımı da ay içerisinde paylaşıyorum aslında ama oturup yazı yazmak için vakit bulamıyorum bir türlü. Çünkü erken kalkmama rağmen gün bile hızlı bir şekilde geçiyor. 
Bu ay belkide çoğunuzun deneyimlediği ürünlerden oluşan bir bitenler yazısı yazıyorum.


Bioeva Karadut Özlü Yüz Yıkama jelini daha bir kaç gün öncesinde detaylı olarak anlatmıştım. Açıkçası tekrar almayı planlayabileceğim bir ürün olmasa da doğal içerikli ürünleri tercih edenler için kullanılabilir. Ayrıca ergenlik dönemi ve günlük kullanım için de tercih edilebilecek bir ürün. Sıvı bir yapıda oluşu kullanım kolaylığıda sağlıyor. Yalnız fazla köpürmüyor. Daha önce yazdığım detaylı yazımı da ürün hakkında bilgi sahibi olmak için okuyabilirsiniz.

Schwarzkopf Schauma Şampuan yurt dışından gelen hediyelerden biriydi. Açıkçası kokusu muhteşem ve yapısını da sevdim. Zaten firmanın saç ürünleri her zaman için başarılı. Bu şampuan ise saçta bıraktığı kokunun yanı sıra yumuşak etkisi ile de seveceğiniz şampuanlardan biri. Türkiye' de bulunur mu bilmiyorum ama yurt dışından gelen tanıdıklarınız var ise mutlaka istemenizi tavsiye ederim. Özellikle kokusu ve saçların yıkandıktan sonraki yumuşaklığı hoşunuza gidebilir. 

Yves Rocher Şampuan daha önce deneyeniniz varmı bilmiyorum. Fakat bu şampuan bence boyasız saçlar için ideal denebilecek bir şampuan. Kokusu hoş rahatsız edici değil. Kuru ve yıpranmış saçlarda onarıcı etkisi bulunuyor. Benim saçlarım boyalı olduğundan aslında çok etki göremedim. Fakat boyasız saçlarda daha etkili olabileceğini düşünüyorum. Çok az bir köpürme sağlıyor. Ben genel olarak ikinci kez şampuanlama yaptığımda kullandım.

Tony Guy Saç Kremi denebunu kutusundan gelen ürünlerden biriydi. Bu saç bakım markasının aslında birçok ürününü kullandım. Özellikle deniz suyu spreyi de saçlarımda oldukça güzel etkiler yapmıştı. Saç kremini son bir kaç aydır kullanıyorum. Normalde saçlarıma saç kremi uygulaması yapmıyordum. Fakat çok fazla kuruma olduğundan saçlarıma saç kremi uygulamak zorunda da kaldım. Kokusu oldukça hafif olan bu saç kremi özellikle kuru saçlar için ideal diyebilirim. İlk uygulamada bile saçlarda sağladığı yumuşaklık hissi gerçekten güzel his. Saçlarımı şampuandan sonra diplere gelmeyecek şekilde bu saç kremini uyguladım. beş dakika beklettikten sonra durulama yapıyorsunuz. Ardından saçlar yumuşacık. Özellikle yaz aylarında duş sonrası saçlarınıza herhangi bir şey yapmak istemiyorsanız rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kuru saçlarda etkili olduğundan birazda nemlilik verebiliyor. 

Prosenin Saç serumu belkide kullandığım en iyi saç serumlarından biri. Daha öncede ürün hakkında yorumlarımı blogumda paylaşmıştım. Kokusu, etkisi ve kullanım sonrası gerçekten başarılı bir ürün. Tek kelimeyle mutlaka kullanılmalı. Saçlarımda kırıkların düzelmesini ve uç kısımlardaki yıpranmayı tamamen ortadan kaldırdı. Benim saçlarım bir ara tiftik gibiydi. Fakat markanın şampuan ve serumunu aynı anda kullanırken saçlarımda toparlanma gözle görülür şekildeydi. Şampuanı daha önce bittiği için tek başıma kullanmaya devam ettim. Bittiği için üzüldüğüm ürünlerden bir tanesi. Özellikle yıpranmış saçlarda hem kullanın hem de kullandırın. 

Mediwell Ayak Topuk Kremi kışın gelmesiyle ayak bakım ürünlerine olan ilgim daha da arttı. Çünkü son dönemlerde özellikle topuklarımda ciddi bir sertleşme var. törpü ile ölü deriyi temizliyor olsam bile mutlaka sertleşme oluyor. Kışın botlar içerisinde olan ayaklarda koku daha da fazla olabiliyor. Şükür öyle bir sorunum yok ama her ihtimale karşı da mutlaka koku giderici ürünlerden de kullanıyorum. Mediwell ürünlerinin birçoğunu denedim. Özellikle dudak balmlarını bilmeyen yoktur. Bu ayak bakım kremini de uyguladıktan sonra çorap giyiyorum ve bir sonraki uygulamaya kadar ayaklarımda yumuşaklık hissini seviyorum. Ayak bakımında etkili olan bu ürünü de çok fazla sertleşme olmadan kullanabilirsiniz. Hafif kokusu ve yağlı his bırakmayan yapısı ile koku alerjisi olanlar için tercih edilebilecek ürünlerden biri. 

Amway Glister Diş Macunu aslında beyazlatıcı etkisi olan bir macun. Daha önce blogda bu üründende bahsetmiştim. Kullanırken oldukça memnun kaldığım diş macunlarından biri. Kocaman tüp uzun süre kullanılabiliyor. Dişlerde gerçekten etkili. Ağız bakım için markanın birçok ürünü mevcut. Bende kullanmaya özen gösteriyorum. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra yaşattığı ferahlık etkisi güzel. Dişlerde oluşan lekeler için de kullanılabilecek diş macunlarından biri. 

Dermokil Siyah Maske aslında siyah maskeleri bir türlü sevemedim. Nedense çok hoşuma gitmiyor. Fakat bu maskelerin sonuçlarını da merak etmiyor değilim. Dermokil markasının ürünlerini severim. Yalnız bu ürünü sanırım sevemedim ya da ben bu ürüne ısınamadım. Çünkü cildime uyguladığımda bir yanma hissi yaptı. Yinede maskeyi denemeyi istediğimden yanma hissini göz ardı ettim. Maske uyguladıktan sonra kuruması için bekliyorsunuz. Ardından soyarak çıka maskeyi cildinizden arındırıyorsunuz. Kalan siyahlıkları da yıkamanız gerekiyor. Maske sonrası cildim hafif kuruma yaptı. Belki de benim cildime uymadı. Nemlilik hissi vermedi. Siyah noktada cildimde olmadığından maalesef çıkmadı. Bu yüzden alıp kullanabileceğim bir maske değil.

Bubble Mask belkide en eğlenceli maskelerden biri. daha önce yine blogda bu maskeye yer vermiştim. Köpürmesi çok hoşuma gidiyor. Yalnız kokusu biraz itici geliyor. Vernel gibi kokuyor. Temiz cilde uygulama yaptıktan sonra maske süresini beklerken maske köpürüyor. Verdiği nemlilik hissini seviyorum. Belkide en çok bu hoşuma gidiyor bu maskelerde. Ciltten arındırırken önce bir katman köpüğü alarak tekrar köpürüp öyle temizleme yapmanızı tavsiye ederim. O zaman daha iyi ciltten temizlenebiliyor. 

Le Petit Marseillais Duş Jelini ilk denedim. Buda denebunu kutusundan çıkan deneme ürünlerinden biri. Açıkçası bir kez deneme imkanı bulduğum için öncelikle çilek kokusuna bayıldım. Açar açmaz bir çilek kokusu yayılıyor. Cildimde bir yumuşaklık etkisi oldu. Tabiki ürünü normal boyda denemem gerekiyor tam bir yorum yapabilmek için. Tester ürünlerimde bitsin diye kullanıyorum bu aralar hepsini.

Bu ay bitenler grubuda bu kadar. Aslında cilt bakım ürünlerim henüz var olduğundan azalanları da yazmak istemedim. Sanırım bir sonraki ayda cilt bakım ürünlerin daha fazla olacak. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder