4 Aralık 2018

Biovea Karadut Özlü Yüz Yıkama Jeli

Cildin her zaman bakıma ihtiyacı olduğunu biliyoruz. Genellikle cildin temizliği için kullanılan jel ve köpük formundaki ürünler cildin ihtiyacına göre tercih ediliyor. Bana sorarsanız ben her zaman köpük temizleme ürünlerini daha çok seviyorum. Fakat denemem gereken ürünler arasında yer alan yıkama jellerine de tabiki yer veriyorum. 

Ben cildimi sadece makyaj yaptıktan sonra temizleme ya da cilt bakım rutinimde yapmıyorum. Günlük düzenli olarak kullandığım cilt kremlerinden öncede mutlaka cildimi temizliyorum. Çünkü gün boyu ciltte kalıntılar meydana gelebiliyor. Bu yüzden cildimin kremleri daha iyi emebilmesi için mutlaka cildimi temizleyip öyle krem uygulaması yapıyorum. Zaten cilt bakımında her gün düzenli olarak cildi temizlemek en önemlisi
Biovea Karadut Özlü Yüz Yıkama Jeli ile tanıştığımda normal yıkama jellerinden daha sıvı bir formda olduğunu farkettim. Yoğun kıvam yerine daha sıvı bir formu olması hoşuma gitmedi değil. Cildimi bu yıkama jeli ile yıkadığımda hafif bir nemlilik vermesi de gerçekten güzel. Çünkü yıkama jelleri ciltte hafif kuruma yapabiliyor. 
Günlük kullanımda başarılı olan bu yıkama jeli makyaj temizleme de pek de etkili değil diyebilirim. Eğer yoğun bir makyaj yaptıysanız ve cildi temizlerken jel kullanımı tercih ettiyseniz bu yıkama jelinden sonra mutlaka yine temizleyici bir tonik ya da herhangi bir ürün kullanmanız gerekiyor. 
Ben hem makyaj sonrası hem de normal günlük kullanımda ürünü denedim. Normal günlük kullanımda sabah uyandığınızda ya da gün sonunda makyajsız cildinizde jeli kullandığınızda verdiği nemlilik hissi güzel. Fakat makyajın kalıntılarını temizlemek içinse biraz uğraştırıcı bir ürün. 
Tüm ciltlere uyumlu olması güzel birşey fakat yinede cilt yapısına göre yıkama jelinin kullanılması tavsiyemdir. 

Biovea Karadut Özlü Yüz Yıkama Jeli içeriğinde bitki özleri tercih edilmiş. Açıkçası nem vermesi dışında cildimde herhangi bir etki yapmadı diyebilirim. Fakat günlük kullanım için ideal bir ürün olabilir. Henüz cilt bakımına yeni başlayan genç kız ve erkekler için cilt temizliğinde kullanılabilir. Özellikle ergenlik döneminde cildin ihtiyacı olan nemi ve yağlı ciltlerde yağ dengesini sağlayarak cilde bakım yapabilir. 
Dediğim gibi yetişkinlerin cilt tipleri daha farklı olduğundan ve cilt yapılarında çeşitlilik olduğundan tam bir verim alınmayabilir. fakat ergenlik dönemi ve cilt bakımına yeni başlayanlar için başarılı olabilecek ürünler arasında.
Ürünün ambalajı kolay kullanım için ideal. Pompalı olması kullanılacak miktarda avuç içine alınmasını sağlıyor. Bunun yanı sıra hafif bir kokusu var. Rahatsız edici ağır bir koku yok. Tamamen hafif hatta kokusu yok denecek kadar diyebilirim. 
Biovea Karadut Özlü Yüz Yıkama Jeli bir daha alırmıyım bilmiyorum ama ergenlik döneminde kullanılacak ürünlerden biri olduğu için gençlere tavsiye edebilirim. Uzun süre kullanım için sıvı formda olması da avantaj olabilir. 
Doğal ve bitkisel ürünleri her zaman sevmişimdir. İçeriğinin sağlıklı olması da bir avantaj tabiki. Markanın web sitesinde satış fiyatı 19 tl. Denenebilir bir ürün ama dediğim gibi sadece günlük makyajsız kullanımlarda ve ergenlik dönemindeki gençlere daha çok fayda sağlayacaktır. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder