12 Aralık 2018

Acnecinamide Gel Cream Deneyimi

Akne ve sivilceler herkesin korkulu rüyalarından biridir. Benim cildimde de zaman zaman çıkan sivilceler gerçekten rahatsız edici olabiliyor. Özellikle yağlı beslenmeden kaynaklanan sivilceler tamamen başa dert diyebilirim. Çok fazla yağlı gıda tüketmeme karşın bazı dönemlerde birkaç tane baş edemeyeceğim sivilceler olabiliyor. Neyse ki son birkaç aydır sivilcelenme olmuyor. Akne ve sivilcelerin oluşmaması için hem beslenmeye hem de kullandığım ürünlere dikkat ettiğimde cildimin pürüzsüz olması hoşuma gidiyor.  
Ben ergenlik dönemimi yıllar önce bitirmeme rağmen bazen ergenlik döneminde gibi sivilceler cildimde olabiliyor. Bu genel olarak mevsim geçişlerinde karşılaştığım sorunlardan biri. Sıkıntı ve strese bağlı olan sivilceler ise aynı gün ortaya çıkıp ertesi gün yok olabiliyor. Hayalet sivilce diyorum bunlara ben bir görünüp bir kayboluyorlar.  
Cildim hassas ve alerjik bir yapıda. Bunu her seferinde dile getiriyorum. Çünkü bu tip ciltlerin sorunları gerçekten daha fazla oluyor. Uygun ürünü bulmak o kadar zor ki artık bir süre sonra ürün denemekten sıkılır hale geliyorsunuz.  

Adını mutlaka duyduğunuz Acnecinamide Gel Cream üründen bahsetmek istiyorum. Her ne kadar aşırı sivilcelenme olmasa da cildimde mutlaka gün için cilt yağını dengeleyici ve akne oluşumunu önleyici bir krem uyguluyorum. Çünkü istemediğim bir zamanda çıkan bir sivilce beni sinir ediyor. Ürünü ilk denemeye başladığımda sanırım sivilcelerimin fazla olduğu bir dönemdi. Strese bağlı cildimin her bölgesinde küçük isilik  tarzı sivilceler oldu. Boynum ve etrafında da bu sivilceler olunca dışardan da destek alma zamanımın geldiğini anladım.  
Sivilce ürünlerinde aslında kullandığım en temel ürün akne oluşumunu engelleyici yüz temizleme köpük ya da jeli oluyordu. Fakat sivilceler artınca mecbur kaldım krem kullanmaya. Daha önce başka bir markanın sivilce üzerine sürülen ürününden de memnun kalmıştım ama bu seferki durum ciddiydi.  
Acnecinamide Gel Cream adından da anlaşılacağı gibi jel kıvamda. Temiz cilde sabah akşam iki kez uygulama yapılıyor. Ürünün kokusu rahatsız edici değil hatta varla yok arasında. Cilde uyguladıktan sonra ferahlık hissi yaratıyor. Sadece bir kaç dakika içinde bu etki geçiyor. Fakat cildin nemlenmesinde gerçekten inanılmaz başarılı bir ürün diyebilirim. Sivilcelerimin olduğu dönemde sabah akşam uygulama yaptığımda ilk günler sivilcelerin söndüğünü fark ettimDevamında ise ürünü düzenli kullandığımda bu sefer sivilcelerimin tamamen gittiğini ve uzun bir süre tekrar sivilcelenme olmadı.  
Ürüne karşı başlangıçta ön yargılı olmama rağmen ürünü uzun süre kullanımda gerçekten sevdim. Özellikle ergenlik döneminde oluşan sivilcelerde gençlerin kullanabileceği yapıda bir ürün olduğunu düşünüyorum. Böylece oluşan sivilcelerin daha da büyümesine engel olacaktır. Bu arada aynı markanın temizleme jelinide kullanmaya başladım. Onu biraz daha test ettikten sonra paylaşacağım. Şimdilik üründen memnunum. 
Acnecinamide Gel Cream sivilce oluşumunda önleyici etkiye de sahip olduğundan cildinize en az günde bir kez uygulamanızı tavsiye ederim. Hem uygun fiyatlı hem de ekonomik olması uzun süre aynı kremi kullanmanızı sağlıyor. Akne sorunlarında birçok ürün seçeneği bulunan bu marka ile mutlaka tanışmalısınız :) 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder