7 Eylül 2018

Nehir Erdem- Aşkın Adı Yahya Kitap Yorumu

Bu aralar neyseki kitap okumaya da fırsat bulabiliyorum. Geçen haftalarda başlayıp 4 günde biten Nehir Erdem tarafından yazılmış olan Aşkın Adı Yahya yine okuduğum güzel kitaplardan biri. İçinde aşk olan bir kitap olduğu için aslında çok fazla okuma yanlısı değildim bu kitabı ama uzun yolda kitap okumak oldukça keyifli oluyor. 
Aşkın Adı Yahya isimli bu kitabımızda Yahya ve Esra' nın aşkı anlatılıyor. Yahya'nın yıllar önce platonik bir aşkı yüzünden kendi şehrini terkederek kendine eziyet etmesi ve uzun zaman sonra şehrine dönmesi de bir aşkla başlıyor. 

Kitabın diğer kahramanı Esra ise Yahya' ya olan aşkından tüm geleceğini ona göre şekillendirip sonunda da Yahya' nın kalbini kazanması kitabın mutlu sonla bitmesini sağlıyor. 
Yahya ilk gençlik aşkının başkasıyla evlenmesinden sonra bulunduğu şehri terk ederek Düzce' ye yerleşir. Yıllar hızla geçip giderken en yakın arkadaşı İsmail' in kuzeni Esra, Yahya' yı ilk gördüğü günden beri hayallerinde onu süsler. Sonundada Yahya' ya yakın olup kendine aşık edebilmek için Yahya' nın bulunduğu şehirdeki üniversiteye gider. İşte böylece başlar Yahya ile Esra' nın maceraları.
Yahya Esra' yı püsküllü bir bela olarak görsede nerden bilebilirki sonrasında hayatının ikinci aşkı olacağını. Yahya oldukça duygusal ve sürekli duygularını yazmayı seven bir adam. Esra ise oldukça neşeli ve bir o kadarda aşkı için herşeyi göze alabilecek bir kadın. 
Esra ve Yahya yaşadıkları olaylar ile birlikte Esra Yahya'yı kendine aşık etmeyi başarıyor. Bu arada olan tüm olaylarda aşklarını birbirlerine itiraf etmelerini sağlıyor.
Yahya' nın annesi oğlunun evlenip güzel bir yuva kurmasını ister ve sürekli gelin arayışındadır. Esra' nın Yahya ile birlikte yaşamaya başladığını öğrendiğindeyse işte aradığı gelini bulduğunu düşünür. 
Kitapta sürekliyici birçok anı var. Öyleki elinizden bırakmak istemiyorsunuz. Mutlu son ile biten kitapları hep sevmişimdir. Bu kitaptada hiç beklenmedik bir son bekliyor. 
Kitabı okumak isteyipte henüz eline almamış kişiler için söyleyeyim gerçekten güzel bir aşk hikayesini henüz okumamış olduğunuzu bilin istiyorum. Yazarın diğer kitapları ile ilgili herhangi bir bilgim yok fakat Wattpad yazarı olan Nehir Erdem' in diğer kitaplarına da sanırım göz gezdirmek istiyorum.
Kitaplar hakkında çok fazla yorum yapmak istemiyorum. İçeriğini okuyup kendinizin bundan keyif almasını tercih ederim. Ben okurken kendimden de kendi hayatımdan da birkaç kesit buldum diyebilirim. 
Aşk herkeste farklı bir isim taşıyor. Herkesin aşkı kendine özel ve herkes kendi aşkını yaşıyor. Belki bir gün bende bir kitap yazarım  ve kendi aşkımın adını alan bir kitap olur :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder