16 Ağustos 2018

Tresan Sarımsak Özlü Şampuan

Bu aralar hiç bir şeyi yazasım yok. Nedense yaz geldiğinde bir üşengeçliktir gidiyor bende. Bir hafta önce biten Tresan şampuanı bile bugün yazabiliyorum. Herşey şaka gibi gerçekten. Neyse geçelim Tresan Sarımsak Özlü Şampuan yorumlarıma. 
Daha önce sarımsak özlü şampuanları kullanan biri olarak aradaki farkları daha iyi ayırt edebiliyorum sanırım. bu yüzden bu tip karşılaştırmalar benim için çok iyi oluyor. 
Tresan Sarımsak Özlü Şampuan içerisinde sarımsak özü bulunuyor. Sarımsak kıl köklerini beslemektedir. Normalde de sarımsağı ortadan ikiye ayırarak kaşlarınıza ve saçlarınıza maske uygulaması yaptığınızda kıl köklerin güçlendiğini görebilirsiniz. hatta eskiden sarımsak saç kıranında kullanılan malzemelerden biri. 
Şampuanın kullanımında en çok merak edilenlerden biri sarımsak kokusunun olup olmadığı. Şöyleki sarımsak özlü şampuanların hiçbirinde sarımsak kokusu yok. Aksine hoş bir hoş bir kokusu oluyor bu şampuanların ve ben seviyorum. Hafif olması da cabası. 
Şampuanı ilk kullanmaya başladığımda saçlarımda yumuşama yaptı. Kullanmaya devam ettikçe de bu etki daha da arttı. Saçlarımı yıkarken tamamen temizlendiğinden eminim. Saçlarda yaptığı etki gerçekten hoşunuza gidebilir. 

Kokusu ve saçlara yapmış olduğu etkinin dışında yoğun bir saç dökülmesi yaşıyorsanız bu şampuan biraz olsun saç dökülmelerini engelleyecektir. Saç çıkarmasına gelince açıkçası başımda alına yakın bölgelerde hafif açılmalarım vardı. Bu yüzden saçlarımı topladığımda küçük tüy gibi saçlarım vardı. Fakat şampuanı kullanmaya başlayınca bölgede saç dökülmelerim azaldı ve bunun yanı sıra yeni saçlar çıkmaya başladı. Öncesi sonrası bir fotoğraf hazırlayamadım çünkü böyle bir etki yapacağından emin olamamıştım. Saç dökülmelerimde azalınca şampuandan istediğim sonucu almak için kullanmaya devam etmem gerektiğini anladım.Ama elimde çok fazla ürün olduğundan diğer ürünlere de yer vereceğimden sadece bir şişe kullandım. 
Tresan Sarımsak Özlü Şampuan kullanırken ben ayrıca bir saç bakımı yapamadım. Sadece şampuan ile bu kadar etki olabildiğine göre sanırım saç bakımı da yapacak fırsatım olsaydı daha etkili bir sonuç alacaktım.
Şampuanlarda tuz olduğunda saçlar çok fazla sertleşme ile karşı karşıya kalıyor. Bu şampuanda paraben olmadığı için hassas saç derisine sahip olan kişilerde kullanabilir. Ben bu tip ürünlere oldukça fazla önem veriyorum. Çünkü saçıma bakım yapamadığım zamanlarda mutlaka şampuanım iyi bir sonuç alabileceğim şampuanlardan biri olmalı.
Sarımsak özlü şampuanları merak edenler için toparlamak gerekirse Tresan Sarımsak Özlü Şampuan saç dökülmelerini engelliyor ve yeni saç kıllarının çıkmasına yardımcı oluyor. Saçta kuruluk yaratmadığı için rahat tarama kolaylığı da sağlıyor. Kokusu oldukça hoş olduğundan duş alırken kullandığınızda seveceğinizden eminim. Onarıcı bir şampuan olduğundan saçlarınızdaki yıpranmaya da iyi geliyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder