4 Ağustos 2018

Luis Bien Aktif Karbon Diş Temizleme Tozu

Çok uzun zaman oldu yine yazı yazmayalı ama bu sefer üzüntülerden kederlerden buralarda olamadım. hatta ay sonu bitenler yazımı bile hazırlayamadım bu yüzden iki aylık hazırlayacağım yazımı. 
Uzun süre önce kullanmaya başladığım ve henüz biteli 2 hafta olan Luis Bien Aktif Karbon Diş Temizleme Tozu ürününü aslında sosyal medyada duymayan kalmamıştır. Ben dişlerimle çok fazla uğraşan biri olduğumdan diş beyazlatıcı ne varsa deniyorum. En son olarak bu beyazlatıcı tozu denedim. 
Sigara kullanan ve kahvesiz yapamayan biri için dişlerin sararması ve tortu yapması kaçınılmaz. Bu nedenle sürekli olarak düzenli bir şekilde dişlerin fırçalanması gerekiyor. bununla beraber ağız bakımında beyazlatıcı ürünlerde tercih edilmesi gerekiyor. 
Luis Bien Aktif Karbon Diş Temizleme Tozu denemeye başladığımda tadından dolayı çok rahatsız olmuştum. hatta bir hafta on gün gibi bir süre tadından hoşlanmadığım için kullanmayı bırakmıştım. Fakat daha sonra dişlerimde sararmalar çok fazla olunca tekrar kullanmaya başladım. 
Sabahları kalkar kalkmaz diş fırçalayan biriyim. Ferah bir nefesle güne başlamak benim için önemli. Bu diş beyazlatma tozunu da dişlerimi fırçalamadan önce diş fırçamla birlikte uyguladım. Düzenli kullanımda ilk bir haftada oldukça etkili bir sonucu oldu. 

Başta kullanırken tadından pek haz etmeye bilirsiniz. Hatta diş aralarınızda ve diş etlerinizde açıklıklar var ise siyah siyah minik lekeler görebilirsiniz. Ama korkmanıza gerek yok. Luis Bien Aktif Karbon Diş Temizleme Tozu ile dişlerinizi fırçaladıktan sonra ağız içine iyice çalkalayıp ardından diş macunu ile dişlerinizi fırçaladığınızda etkisini seveceğinizden eminim. 
Siyah toza pek ılımlı bir yaklaşımım olmasa da sonucunun iyi olması beni mutlu etti diyebilirim.
Bu toz içerisindeki karbon aslında dişlerin beyazlamasını sağlayan etkin maddelerden biri. Aynı karbonat gibi düşünürseniz daha iyi bir fikir elde etmiş olacaksınız. Diş minesine kesinlikle zarar vermiyor. 
Düzenli olarak 1 ay boyunca kullandım. Sonucuna gelecek olursak açıkçası dişlerimle dişlerimin birleştiği yerde tortular mevcuttu ve bu tortular azaldı. Hatta yok denecek şekilde oldu. Benim diş hassasiyetim çok fazla. Bu diş beyazlatma tozunu kullandığım süre zarfında diş hassasiyetim yavaş yavaş gitti. ağız içinde ve dişlerimde gerçekten temizlik hissi veriyor olması beni çok mutlu etti. 
Dişlerimde düzenli olarak kullandığım için sanırım bu etkiyi alabildim. nede olsa bu tarz ürünlerin devamlı kullanılması gerekmektedir. Bunun dışında ben herhangi bir yan ürün kullanmadım. Sadece toz ve diş macunu kullanmam dişlerimde bir tona kadar açılmada sağladı. 
Sonucundan oldukça memnun kaldığım bir ürün oldu diyebilirim. Dişlerinizi 3 dakika boyunca toz ile fırçalayarak bol su ile çalkaladıktan sonra normal diş macunu ile dişlerinizi fırçaladığınızda eminim aynı etkiyi alacaksınızdır. 
Özellikle çay, kahve ve sigara kullananlara önerebileceğim ürünlerden biri. 

1 yorum:

Beyda'nın Kitaplığı dedi ki...

Bu tarz ürünler diş minesine zarar veriyor. Uzun vadede kullanımda diş kırılmalarına bile neden olabiliyor. Diş hekimi yanında çalışmış biri olarak uzun vadede kullanmamanı öneririm. Sevgiler :)

Yorum Gönder