12 Temmuz 2018

MarkaZen Naturel Jeotermal Volkanik Kil Maskesi

Kil maskeleri her zaman tercih edilen maskeler arasında yer alır. Ben de kil maskelerinin cilde yapmış olduğu etkiyi çok fazla seviyorum. Özellikle kadınlar için belli dönemlerde oluşan cilt yağlanmasını dengelediğinden özel günlerde cilt yağının aşırı olduğu durumlarda kullanmaya çalışıyorum. Fakat MarkaZen Naturel Jeotermal Volkanik Kil Maskesi diğer kil maskelerinden oldukça farklı bir yapıda. 

İçeriğinde bulunan bileşenler sayesinde cildin yağ dengesini sağlayarak ipeksi bir cilt elde edilmesini sağlıyor. Volkanik kil maskesi ciltte oluşan lekelerin rengini açmak içinde tercih edilebilir. İçinde küçük partiküllerin olması cilde peeling etkisinin olmasını sağlıyor. Cilt bakımına başladığımızda her ne kadar peeling ile ölü deriyi atıyor olsak da ben bu maskeyi uygularken cildime tekrar bir peeling işlemi yapmış oluyorum.
Bu maskenin diğer kil maskelerinden ayıran en güzel özelliği bana göre cilt yıkandıktan sonra cilde verdiği etki. Çünkü genel kil maskeleri ciltte kurumaya neden oluyor. Ben o kuruluktan çok memnun kalmasamda kil maskelerini  sürekli olarak uygulamıyorum. MarkaZen Naturel Jeotermal Volkanik Kil Maskesi uygulandıktan ve temizlendikten sonra ciltte herhangi bir kuru etki yaratmıyor. Bu nedenle de çok sevdim diyebilirim. 

Maske sonrasında tabiki cilde tekrar nemlendirici uygulamak gerekiyor fakat cildi aşırı yağlı olanlar için bir süre nemlendirici kullanılmayabilir. Örneğin sabah maske yapılmış ise gün içinde nemlendirici uygulanabilir. ya da dışarı çıkılacak ise direk güneş kremi uygulaması yapılabilir.
Ürünün çok kötü bir kokusu yok. Bu da bu ürünü tercih etmek için nedenlerden biri olabilir. Kilin normal kokusunu sevmeyenler için bu ürünü kokusu oldukça hoşunuza gidecektir.
MarkaZen Naturel Jeotermal Volkanik Kil Maskesi kullanmaya başladığımdan beri cildimde hafif renk tonu açılması da oldu. Özellikle maske sonrası makyaj yapıldığında daha pürüzsüz bir görüntü elde edebilirsiniz. 
Uygulaması oldukça basit olan kil maskesinin ciltte yaratmış olduğu ipeksi doku mutlaka hoşunuza gidecektir. Eğer bir kil maskesi arayışında iseniz bu markanın ürününe şans vermenizi tavsiye ederim. Çünkü gerçekten başarılı ve sonuç alınan maskelerden biri. 
Markazen markasına ait diğer ürünleri de kullanıyorum. Markanın genel olarak ürünlerini gerçekten çok sevdim. Özellikle köpük ve maske deneyimin benim için şuan oldukça başarı getirecek olan ürünler arasında. 

1 yorum:

Lerzan Kara dedi ki...

ben çok sevdim bunu

Yorum Gönder