27 Haziran 2018

Markazen Yüz ve Makyaj Temizleme Köpüğü

Makyaj sonrası biten günün ardından makyajı temizleme oldukça büyük bir yükmüş gibi geliyor bazı zamanlarda. Eminim çoğu kişide de bu durum söz konusudur. Fakat makyajı temizlemeden asla uyumamaya özen gösteren biri olarak cildimin mutlaka temizlenip hava almasından yanayım. Sonrasında sivilce ve lekelerle uğraşmak zorunda kalacağımı biliyorum. 
gün içerisinde makyaj yapılmasa bile cildin temizlenmesi için günde iki kez yıkanması gerekiyor. Cildi ne kadar temiz tutarsak o kadar sağlıklı bir yapıya sahip oluyor. Ben cildime bu aralar oldukça fazla ilgi gösteren biriyim. Sabah akşam olmak üzere dışarı çıkmasam bile mutlaka cildimdeki yağı temizlemek için yıkama işlemi yapıyorum. 

Bir önceki yüz temizleme köpüğüm bitti ve yerine henüz yeni gelen Markazen markasına ait yeni çıkarılmış olan yüz ve makyaj temizleme köpüğünü kullanmaya başladım. Önceki köpüğü ile bu markanın köpüğü hakkındaki karşılaştırmayı daha sonra yapmak istiyorum. 
Markazen yüz ve makyaj temizleme köpüğü kullanımında memnun kalmamın nedeni aslında yıkadıktan sonra ciltte kuruluk yapmaması. İçeriğindeki doğal yağlardan kaynaklı olarak cilt temizlenirken kuruma olmaması cildin daha sağlıklı olmasına yardımcı olmaktadır. Yıkadıktan sonra cildimin ferahladığını ve temizlendiği hissini alıyorum. Bu da benim için son derece önemli koşullardan biri. Çünkü köpükler genel olarak cildi kurutur ve mutlaka hemen ardından nemlendirici tonik ya da termal su kullanmak zorunda kalırsınız. 
Markazen yüz ve makyaj temizleme köpüğü kullanmaya başladığımda cildimde inanılmaz derecede saçma sapan sivilceler çıkmıştı. Alerjik bir cilt olduğundan da pek fazla bu sivilceler üzerinde duramıyordum. Fakat köpüğü gerçekten düzenli bir şekilde kullanmaya devam ettiğinizde bu sivilcelerin yavaş yavaş söndüğünü ve cildin pürüzsüzleşmeye başladığını görüyorsunuz. Aslında cilde normal olarak da kullanılacak en iyi ürünlerden diyebilirim.

Cilt temizliğinde başarı elde edilen bu köpük peki makyaj temizleme de nasıl diyebilirsiniz. Bir önceki kullandığım köpük ile karşılaştırmak gerekirse bu köpük ondan daha başarılı bir köpük diyebilirim. 
Cilde zarar vermeden kuruluk yaratmadan makyajı en ince ayrıntısına kadar temizliyor. Hemde tek seferde etki göstererek temizliyor. Ben makyajı da köpük ile temizlediğimden benim cildimde oldukça güzel etkiler yaptı. 
Köpürten pompalı başlığı yeteri miktarda kullanılmasını sağlıyor. Cilt bakımında özellikle bu köpüğü kullanmanızı tavsiye edebilirim. Gözlerde herhangi bir yanma söz değil. Kokusu da oldukça hafif ve rahatsız edici değil. Ergenlik döneminde oluşan sivilceler için de rahatlıkla kullanılacak köpüklerden biri. 
Bu arada bu köpüğün en güzel etkilerinden biri de leke giderici özelliğinin olması. Bu sayede ciltteki lekeler için tedavi uyguluyorsanız cilt temizliğinde kullanılabilir. Vegan sertifikalı bu ürünü mutlaka edinmenizi tavsiye ediyorum ve benim gibi memnun kalacağınızdan eminim. 

1 yorum:

Lerzan Kara dedi ki...

ben de deniyuorum

Yorum Gönder