30 Haziran 2018

Haziran Ayı Bitenler

Bu yıl ilk kez yaptığım bitenler postu hazırladım. Çok uzun zamandır aklımda olmasına rağmen bir türlü bitenler ile ilgili post yazamadım. Haziran ayıyla birlikte bitenler postu da hazırlamaya karar verdim. Bu ay bayağı bir ürün kullanmışım. Muhtemelen arada attıklarım da olmuştum. Evi çöp eve çevirmeden biriktirdiğim bir kaç bitenler ile neyseki postumu hazırlamaya fırsat bulabildim.

Dove şampuan kremli yapısı ile saçlarda oldukça güzel etki bırakmasına rağmen banyo sonrasında mutlaka saç kremi kullanmak zorunda kalıyorsunuz. Yıllardır Dove markasına ait olan ürünleri kokusunun hafifliğinden dolayı çok seviyorum. Bu şampuanında kokusu oldukça güzel ve özellikle boyasız saçlarda rahatlıkla kullanılabileceğini düşünüyorum.
Neva Sıvı Saç Kremini uzun süredir kullanıyordum ve bir türlü bitmek bilmiyordu. bu ürününde nemli saça uygulandığında saçların kolayca taranmasını sağlaması hoşuma gidiyordu. Fakat tekrar alırmıyım muhtemelen almam çünkü elimde daha başarılı sonuç aldığım ürünlerim var. 
Prosenin şampuan tam bir efsane diyebilirim. Saçlarda onarım sağlayarak kırılan ve yıpranan saçların dostu. İçeriği saçlar için oldukça faydalı. Ben kullandığım süre içerisinde en çok memnun kaldığım şampuanlardan biri. Saç balsamını kullanmaya devam ediyorum. Kokusu çok hafif ve ilk uygulama da bile saçların yumuşaklığını hissedebiliyorsunuz. 
Naturalse biberiye özlü şampuanın kokusundan çok şüphe ediyordum. fakat hafif portakal kokusu beni çok mutlu etti. Saçlarıma olan etkisi ise yumuşaklık verdiği için sevdim. Bu arada duş sonrası saçta elektriklenme yapmıyor ve saç derisinin nefes aldığını hissettiriyor. 
Prozinc Saç Dökülmesine karşı spreyi aslında pek bir etkisini göremediğim ürünlerden biri. Çünkü saçlarıma haftada 1 kezde olsa mutlaka bitkisel bakım kürü uyguluyorum. Onun dışında duşa girmeden önce mutlaka bu spreyi saç diplerime sıkarak bir iki saat bekletiyorum. Daha sonra duşta yıkama işlemi yapıp normal saç bakım ürünlerimi deniyorum. 
Vichy 3 in 1 yüz ve makyaj temizleme jelinden hiç memnun kalmadığımı söyleyebilirim. Çünkü yağlı yapısı cilde yapışıyor ve ciltte temizlik hissi sağlamıyor. Aksine daha da kirliymiş gibi hissediyorsunuz. Normal sabah akşam temizleme jeli olarak kullanılabilir ama makyaj temizlemek için sınıfta kalan ürünlerden biri. 
İncia Yüz Temizleme köpüğü hakkında daha öncede blogda yazdım. Sabun kokusu ve gözleri yakmasının dışında aslında cildi güzel temizleyen bir ürün. Onun yerine yeni gelen yüz temizleme köpüğüm daha başarılı geldi bana.
Hc Care yaşlanma karşıtı serum hakkında da yazı yazmıştım. O zamanlar henüz yeni kullanmaya başlamıştım ve ilk izlenimlerimi paylaşmıştım. Bu serum özellikle ince kırışıklıklar için etkili. İçerisindeki hyaluronic acid sayesinde cildin nemlenmesi sağlanıyor. Kullandığım süre içerisinde sabah akşam olacak şekilde kullandım ve nemlendirmesinden çok memnun kaldım. Cilt hemen emiyor. Bir kaç kezde dermaroller uygulaması yaparken kullandım ve onda da yine cildimin çok iyi emdiğini görmek beni mutlu etti. Ben kırışıklıklara karşı önlem olması için kullandım ve memnun kaldım diyebilirim.
8x4 rolon ve İncia rolon görüşlerim ise 8x4 tekrar alabileceğim bir ürün değil. Çünkü henüz tam bitmemiş olmasına rağmen rolon kısmı dondu ve yarısından biraz az miktarda ürün tamamen çöp oldu. Bir önceki kullandığımda böyle bir durum ile karşılaşmamıştım ama bunda karşılaştım. Kokusu güzel ama kalıcı değil. Buda beni sinir eden durumlardan biri. İncia rolon ise koku tercih etmeyen ve doğal ürünlerden yana şansını kullanan kişiler için son derece uygun bir ürün. Ben yazın rolon kokularının fazla olmasını sevmiyorum. Uygulamada duş sonrası yaptığınızda gün boyu gerçekten ter kokusunu önlüyor. Rolon beyaz renkte olmasına rağmen herhangi bir iz yapmıyor. 
Farmasi Whitening diş macunu kullandığım diş macunlarından en iyileri arasında yer alıyor. Çünkü bu ürünün misvak özlü olması dişlerde gerçekten beyazlık etkisi yaratıyor. ağız bakımında diş macunu ve diğer ürünlere gerçekten önem veriyorum. Ferahlık hissi vermesinin yanı sıra dişlerimin gerçekten temizlendiğinide hissettim.
Bubble Mask yani köpüren maskeler ile ilgili blogumda yine yazı yazmıştım. Köpürmesini sevdiğim bu maskeler özellikle aacil durum kurtarıcıları. Özel günlerde cildin çok fazla yağlanma sorunu olduğundan gün aşırı uygulanabilecek maskeler arasında. 
Gabrini pudra firma tarafından gönderilen bir set içerisinde gelmişti. Bu pudrayı kullanıp kullanmamakta kararsız kalmama rağmen kullandığımda son derece güzel bir ürün olduğunu gördüm. Açıkçası bulduğunuz yerde mutlaka alın derim.
Annagaspi BB benim aslında en çok sevdim makyaj ürünlerimden biri. Özellikle göz altına uyguladığım hem aydınlık vermesi hem de yapısı çok hoşuma gidenlerden. Bir daha kesin alacağım dediğim ürünler arasında olan bu ürünün uzun süre boyunca kullanıyor olmamda cabası. oldukça bereketli bir ürün. Bu ürün hakkında da yine blogda yazım mevcut.
Gelelim rimellere uzun süredir kullanmama rağmen anca biten bu rimellerim arasında en çok sevdiğim Catrice markasına ait olan rimel. Kirpikleri tek tek ayırıyor ve fırçası da kullanım açısından çok iyi. Kalıcılığı ise gün boyu kirpiklerde kalıyor ve nokta nokta dökülme yapmıyor.
Essence Extrem rimel aslında bu markayı sevmeme rağmen bu rimelde kararsızım. Çünkü beni zorlayan yanı uygulama sonu kirpikler dolgun ve hacimli görünmesine rağmen göz altlarına nokta şeklinde dökülme yapıyor. Yani mutlaka üzerine bir waterprof maskara uygulaması yapılması gerekiyor.
Farmasi rimelim ise aslında çok fazla kullanamadığım ve çok çabuk biten rimellerden biri. Belki içerisinde bir kaç damla bakım yağı damlatsam kendine gelebilir ama sevemedim işte. Belkide fırçanın yapısından dolayı sevememiş olabilir. onun dışında günlük kullanım için uygun olabilir.

Haziran bitenlerim bu kadar yeni kullanmaya başladığım ve sonuçlarını merak ettiğim ürünlerim ise temmuz ayında kullanılmaya devam ediliyor. bakalım gelecek ay hangi bitenler ile ayın son gününde burda olurum. herkese kozmetik dolu bir yeni ay diliyorum :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder