26 Mayıs 2018

Mozaik Hobi ile Mozaik Elmas Taş İşleme

Bu sefer hobi sever takipçilerim için önerebileceğim ve mutlaka herkesin denemesini isteyeceğim bir çalışmadan bahsetmek istiyorum. Oldukça keyifli ve bir o kadar da güzel olan bu elmas taş işleme sanatı bence herkesin bir kezde olsa denemesi gereken hobilerden biri. 
Mozik Hobi ile tesadüfen tanıştım. Ben hali hazırda sürekli el işlerine karşı zaten ilgisi olan biriyim. Sizler için farklı el işleri ararken karşılaştığım Mozaik Hobi ile Mozaik Elmas Taş İşleme sanatı çok ilgimi çekti. Bunun yanı sıra incelemeye başladığımda herşeyin tek bir hobi kutusunda yer alması da çok güzel bir şeydi. Çünkü ekstra malzemeye gerek duymadan hemen uygulamaya başlayacağınız çalışmalardan biri.

Mozaik Hobi sitesinde el sanatları ile ilgili birçok ürün bulunuyor. İlgi alanınıza göre tercih edeceğiniz hobi setini uygun fiyatlı bir şekilde temin edebilirsiniz. 
Sitede birbirinden farklı modeller ve çeşitli hobi ürünleri mevcut. Sitenin sahibi Hülya Hanım müşterilerinin soruları ile birebir ilgilenerek aslında diğer hobi satış sayfalarında görmediğimiz ilgi ve sabır ile cevaplıyor.

Benim tercih ettiğim model ilk kez deneyeceğim için bu güzel set oldu. Sarı çiçeklerin mozaik taş ile işlenmesi ve sonrasında tüm resme bakıldığında mozaik olan kısımların oldukça ilgi çekmesi çok güzel. 
Mozaik Hobi ile Mozaik Elmas Taş İşleme ise oldukça kolay. Çünkü kendi aparatı ile numaralandırılmış şekilde işleme yapıyorsunuz. hem görsel üzerinde hem de mozaik taşların paketi üzerinde numaraları yazıyor. Bu numaralar sayesinde oldukça kolay bir işlem oluyor. Yapışkanlı kumaş yüzeyine mozaik taşları aparat yardımı ile yapıştırma işlemi yapılıyor. Aparat yardımı ile taşların kumaş yüzeye yapışması için muma benzer yapıştırıcıdan aparat üzerine alınıp tek tek mozaik taşlar işlenmesi gereken numaralara yerleştiriliyor.

Mozaik işlemenin en keyifli yanı ise işlem tamamen bittiğinde taşlardaki parlaklık. En kısa süre içerisinde çerçeveletip asmayı planlıyorum.

Mozaikhobi.com web sitesinde yer alan diğer çeşitlere baktığımda ise yuvarlak, ve kare mozaik taş işleme mevcut. Benim işlediğim ise yuvarlak mozaik taş işlemesiydi. Kendi resminizi bile mozaik taş işleme yaptırabileceğiniz bu güzel hobi sayfasında mutlaka kendi hobinize göre bulabileceğiniz ürünler olabilir.

Uyguladığım mozaik taş işleme benim için farklı bir deneyim oldu. Bundan sonra el işlerimde mutlaka olması gereken işlerden biri. Çünkü yaparken gerçekten keyif verici. Stres atmayı sağlayan bu el işi için de Mozaik Hobi web sitesine teşekkür ederim. Gerçekten farklı hobileri uygulamak isteyenler için değişik bir deneyim olacaktır. Mozaik taş işleme nasıl yapılır bu konuyla ilgili de instagram hesabımdan videoma bakabilirsiniz. yapması keyifli ve bir o kadar bittiğinde güzel olan bu el işi herkesin mutlaka bir kezde olsa denemesi gereken el işlerinden biri. 

1 yorum:

Çiğdem Kesik dedi ki...

çok güzelmiş bu bende bakayım ellerine sağlık canım:))

Yorum Gönder