7 Mayıs 2018

Megallux Botanicals Care Bakım Kremi

Bazen çok methedilen ürünlerin tamamen fiyasko olduğunu birçok kez deneyimledim. Megallux Botanicals Care Bakım Kremi ' de onlardan biri oldu. Sosyal medyada sıkça görmeme rağmen merak ettiğim bir saç kremiydi. Neyseki deneme fırsatım oldu ve ben bu kadar kötü saç kremi kullandığımı hiç bilmiyorum. Defalarca şans vermeme rağmen saçlarım berbat oldu diyebilir. 
Ben saç ürünlerimi özellikle güzel ürünlerden yana tercih ediyorum. Saçımın yıpranmışlığını onarabilecek saç kremi ve saç losyonları tercih etmeye özen gösteriyorum. Çünkü saçımın boyaması, kesilmesi herşeyi bana ait. Yıllar var kuaföre gitmiyorum çünkü saçımın yapısını bildiğimden doğru bir şekilde bakım yaptığımda kuaförden daha iyi sonuç alabiliyorum.
Megallux Botanicals Care Bakım Kremi tüm saç tiplerine uygun olan saç kremini denemeye başlamıştım. Ondan öncesinde yine bitkisel içerikli ve silikon içermeyen farklı bir saç kremini hali hazırda kullanıyordum. Lavantanın saçlara olan etkisini de gayet iyi biliyorum. Bu saç kremini ilk kullandığımda saçların yumuşamasını bırakın saçlarım daha da sertleşti. Hatta şampuanımdan kaynaklı mı acaba diye ben ısrarla saç kremine bahane bulmamaya çalıştım. Fakat 10 gün boyunca saçlarımı 5 kez yıkama rağmen ve bu saç kremi özellikle kullanıp bakmama rağmen saçlarımda acayip bir kuruluk meydana geldi. 
Normal saç kremini saçlarımıza uyguladığımızda daha yıkarken bile yumuşadığını farkederiz. Kaygan bir yapı olur. Megallux Botanicals Care Bakım Kremini uyguladığımda böyle birşey olmadı maalesef. Ve merak ettiğim her dakikaya da yazık olmuş oldu. 

Saçlarımda yarattığı sertliği ve kuruluğu sosyal medyadan firmaya ulaştırdığımda ise saçlarınıza yetersiz gelmiştir şeklinde bir yanıtla karşılaştım. Hatta silikon içermediği için yapmış olabilir dediler. Ben 5 kez şans verdiğim bir saç kreminin bu kadar kötü olabileceğini hiç tahmin etmiyordum. Özellikle yere göğe koyulmayan bir marka olduğu için de merak ettiğimden denemek istemiştim. Saçlarımı yıkadıktan sonra saç yumuşatıcı spreyler kullanmak zorunda kalacaksam saç kreminin bir önemi yok demektir. 
Bitkisel içerikli olduğu için tercih ettiğim bu saç kremi benim yola devam edebileceği bir ürün değil. Şöyleki belki benim saçıma yaramamıştır diye düşünerek farklı saç kremlerini kullanmaya başladım. Çöp olan bu saç kremimim için üzgünüm. Firmanın bu konuda biraz daha hassas davranmasını beklerdim. Saç tipimi sormadan direk olarak saçınıza yeterli gelmemiştir demek çok mantıklı bir cevap olmadı. Saç kremi üzerinde tüm saç tipleri için yazıyor ama yinede ben şikayetimi ilettiğimde firmanın müşteri memnuniyetini önemseyerek cevap vermesini çok isterdim.
Saçınız yıpranmış ve bakım yapıyorsanız bu saç kremini kullanmanızı önermem. Hem ekstra kuruluk hem de saçlarda sertlik yapıyor. En iyisi eski saç kremime geri dönmek ve bir daha çok methedilen ürünlere iki kez düşünerek şans vermede fayda var. Aynı markaya ait birde şampuanım var. Elimdeki şampuan bitsin ona da bir şans vereceğim. Şampuandan da aynı benzer sonuçlar alırsam bir daha bu markayı kullanmamak için fikrim olacak. Bakalım şampuanı nasıl çıkacak?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder