3 Mayıs 2018

Medikoz Dr. DNA PDRN Whitening Mask

Geçtiğimiz hafta cilt bakımı yaparken henüz yeni keşfetmiş olduğum DNA maskesini denedim. Bu ürün tek kullanımlık maskeler şeklinde kağıt maskelerden ve 2 aşamalı uygulanan bir ürün. Ben kağıt maskeleri çok fazla zamanım olmadığında hızlı bir şekilde uygulamak için tercih edenlerdenim. Haftalık cilt bakım rutinimi de aksatmamak adına maskeyi uygula çık şekşinde uygulamayı seviyorum. Denediğim birçok kağıt maske arasında en çok memnun kaldığım Medikoz Dr. DNA PDRN Whitening Mask ürünü oldu. Normalde 150 dolar gibi bir fiyata satılan bu maskeyi beğenmemek elde değil.

Öncelikle cildime peeling işlemini uyguladıktan sonra maskeyi tüm cildime yerleştirdim. Ardından 20 dakika boyunca maskenin tamamının kurumasını bekledim. Daha sonra maskeyi çıkarttım ve nemli kalan bölgelere iyice yedirdikten sonra cildimi yıkadım. Açıkçası normalde bu kağıt maskelerde cildinizi durulamanıza gerek kalmıyor. Fakat ben biraz bu konuda titiz olduğumdan yıkamak zorunda kalıyorum. Çünkü cildimde yapış yapış bir hissin oluşması beni deli ediyor. 

Cildimi tamamen yıkadıktan sonra maskenin 2. aşamasında yer alan hyaluronic asit içeren kremini tüm cildime uyguladım. Hyaluronic asit cildin yenilenmesini ve nemlenmesini sağlayarak cildi yenileme işlemi yapıyor. Bu yüzden özellikle kuru ciltlerde mutlaka uygulanmasını tavsiye ederim.
Medikoz Dr. DNA PDRN Whitening Mask gerçekten tek uygulamada bile cildi yenileyen bir yapıya sahip. Benki kolay kolay ürün beğenmeyen biri olarak ve cildimin yapısından dolayı kuruluğundan şikayetçi olan biri olarak maskenin cildimde bırakmış olduğu etkiyi çok sevdim.
Abartmıyorum 2 gün boyunca cildimde yoğun bir nemlilik hissi yaşadım. Tabiki bunda hyaluronic asidinde etkisi vardı. Fakat maskeyi uyguladıktan sonra cildimdeki bebeksi yapı çok hoşuma gitti.
Bu ara cildimde çok fazla sorun yaşıyorum. Özellikle sivilcelenme çok fazla oldu. Bu yüzden sık sık cilt bakımı yapmaya özen gösteriyorum.
Kağıt maskeleri uygulamayı seviyorsanız ve mutlaka sonuç almak istiyorsanız bu maskeyi denemenizi tavsiye ederim. Uygulama sonrasında cildinizin yenilenmiş halini seveceğinizden eminim. Tek kullanımlık olduğu için hyaluronic asit içeren cilt bakım ürünlerime devam ediyorum. Ayrıca dermaroller uygulamamı haftada bir kez uyguluyorum. 2 aşamalı olan bu maskeyi de dermaroller uygulamasından önce uyguladım ve cildimin hyaluronic asiti daha fazla emmesi için dermaroller ile uygulama yaptım. Tavsiye edebileceğim ve kullanmanız gereken maskelerden biri diyebilirim.3 yorum:

Lerzan Kara dedi ki...

güzel günlerde kullan tatlım

emel dedi ki...

maskeyi nerden alabiliriz

Kırık Şemsiye dedi ki...

merhaba internet üzerinden bakabilirsiniz

Yorum Gönder