25 Mayıs 2018

Flormar Radiant Touch Concealer & Annagaspi BB Karşılaştırması

Bu aralar ürün karşılaştırmalarına takmış durumdayım. Cildim için en iyi ürünlerle yola devam etmeyi planlıyorum. Çünkü çok fazla ürünüm var ve her seferinde farklı ürünleri kullanmaktan hangisi benim için uygun bir türlü belirleyemiyorum. bu yüzden uzun süredir farklı zamanlarda kullandığım 2 ürünü karşılaştırmayı tercih ettim.

Flormar Radiant Touch Concealer ürünü ile ilgili burada bir inceleme yazısı yazmıştım. Fırça ile ile kolay uygulama yapılabiliyor. Basmalı bir ürün olduğundan kullanacağınız kadar basıp cilde uygulayıp fırça ile yedirebiliyorsunuz. Tabiki sonrasında tekrar sünger yardımı ile dağıtma işlemi yapabiliyorsunuz.
Flormar markasına ait birçok ürünü deneyen biri olarak bu üründen de sadece tek başına memnun kaldım. Bendeki rengi medium beige. 05 numara olan bu ürün hafif sıvı yapısı ile kolay sürüm sağlıyor. cilt tonuna anında uyum sağlayabiliyor. Ben genel olarak acil makyaj durumlarında kullanıyorum. Fakat şöyleki gece makyajında ya da daha özenli yapacağınız bir makyajda tavsiye edemem.Çünkü kapatıcılık çok fazla yok. Kapatıcıyı sabitleme işlemi yapmadığınızda terden dolayı bir süre sonra çizgilere doluyor ve bu görüntüde çok iyi olmuyor açıkçası.

Bu üründe en sevdiğim yön ise cilt tonumla çok çabuk uyum sağlaması. Dağıtması oldukça kolay. Kendi fırçasıyla bile rahatlıkla uygulanabiliyor. Bunun dışında ürün ambalaj olarak at çantaya çık. Bu ürünü genel olarak makyaja yeni başlayanlarda tavsiye edebilirim. Uzun süre kullanabiliyorsunuz. Seyreltmek istediğiniz kapatıcılar içerisine dahil edilerek de kullanılabilir. Kapatıcılığı biraz daha yoğun olsa sanırım vazgeçemeyeceğim uygun fiyatlı ürünlerden biri olacaktır.

Annagaspi BB ürününü çok uzun zamandır kullanıyorum. Özellikle göz altlarımda yorgun olduğum zamanlarda kapatıcılığı muhteşem. Tüm cildime uygulamak yerine sadece göz altlarında uygulama yapıyorum. Çünkü tonu benim cildime çok açık geliyor. Sadece göz altlarımdaki morlukları kapatmak için kullanıyorum. Beni için kapatıcılıkta çok iyi bir ürün diyebilirim. Flormar radiant touch concealer ürününe göre daha yoğun kıvamda. Çok az almanız bile yeterli oluyor üründen verim alabilmek için. Ayrıca ürün içerisinde hafif ışıltılı yapı da mevcut. Markanın denediğim tek ürünü olmasına rağmen gerçekten çok memnun kaldım. Annagaspi ayrıca 39 SPF koruma özelliği var.

İki ürün arasında fark birinin kapatıcılığının oldukça yüksek olması. Annagaspi kapatıcılık konusunda çok başarılı. Flormar radiant touch concealer ise kapatıcılıkta bir tık geri de kalıyor. Annagaspi bir Kore ürünü ve Kore ürünleri makyaj konusunda da oldukça başarılı ürünler. Her iki üründen de çok memnunum. Hatta Annagaspi ürünü bittiğinde nerden bulacağım bilmiyorum ama bitmesin diye de çok az miktarda kullanıyorum.
Karşılaştırdığım her iki ürünün yapısını çok seviyorum. Kullanımı çok kolay olduğundan benim için vazgeçilmezler arasındalar

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder