30 Mayıs 2018

Gabrini Derma Makeup Cover Fondöten ve Dermacol Makeup Cover Karşılaştırması

Gün geçmiyorki makyaj malzemelerinde bir yenilik oluyor. Son zamanların en çok bilinen fondötenlerinden biri olan Gabrini Derma Makeup Cover Fondöten deneme imkanı bulmuşken hemen normalde kullandığım Dermacol Makeup Cover Fondötenimle karşılaştırma yapmak istedim. Açıkçası Demacol fondötenimden zaten memnundum. Şimdi birde buna Gabrini markasına ait olan Derma Cover fondöten eklendi diyebilirim. daha önce Dermacol ürünü ile ilgili yazı yazmıştım. Fakat bu yazımda tekrar bahsetmem gerekiyor.

Dermacol fondöten yoğun yapısı ve yüksek kapatıcılığı ile dövme izlerinde bile etkili olan bir ürün. Özellikle yoğun kapatıcılığı porselen makyaj yapmayı tercih edenler için son derece çözüm sunan bir ürün. Ben genel olarak Dermacol ürününü dövmelerimi kapatmak için kullanıyorum. Fakat özel gün makyajlarımda da benim kurtarıcılarımdan biridir. Farklı renkleri olmasına rağmen bendeki en açık rengi. Cilt tonuma çok uymuyor ama göz altlarımda efsane bir sonuç veriyor. 
Dermacol kullanmadan 10 dakika önce cildi iyice nemlendirmeniz gerekiyor. Yoksa çok yoğun olduğundan kalıp gibi ciltte kalıyor. üzerine uygulayacağınız pudranın bir ton koyu tercih edilmesi daha iyi sonuç almanıza yardımcı oluyor. Tüm gün ciltte kalıcı etkisi mevcut. Makyajı temizlerken ciltten arındırmak biraz zor oluyor. Herhangi bir bulaşma yapmıyor. Yoğun yapısına rağmen cilt nemli ise hemen yayılma gösteriyor. Makyajın sabit durmasını sağladığı için günlük makyajda normal fondöten ile karıştırılıp uygulanabilir. Ben severek kullanıyorum. Kapatıcılığı son derece başarılı bir ürün.

Gelelim son zamanların çok fazla methedilen ürünlerinden biri olan Gabrini Derma Makeup Cover Fondötene :) Bu ürünün şuna için 4 rengi mevcut. Fakat renk skalasını genişletmesi sanırım günlük makyaj yapanlar için de son derece iyi olacak. Yapısı biraz daha sıvı formda olmasına rağmen kapatıcılık açısından bu üründe başarılı bir ürün. Özellikle nemlendirici üzerine uygulandığında cilde çok çabuk uyum sağlıyor. Bir dez avantajı var. O da en açık tonu bile bir süre sonra ciltte koyulaşabiliyor. Onun dışında başarılı bir ürün. Cilde uygulandığında kadifemsi bir doku oluşturuyor. Çabuk dağılması ve cildin çok çabuk uyum sağlaması gün boyu makyajın sabit kalmasını sağlıyor. Fakat cildinize dokunduğunuzda biraz elinize fondöten bulaşabiliyor. Bunu da önce transparan pudra ile sabitlemeniz en iyi yöntem olacaktır. Makyaj sonrasında sabitleyici sprey ile de kullanılabilir. Bu föndötenin şuanda 4 rengi var ve ben karşılaştırma yaparken Dermacol ürünüme en yakın olan 101 numarayı tercih ederek kullandım.


Peki bu iki ürün arasında farklar neler bakalım ;Dermacol daha yoğun bir kıvamda. İyice cilde yaymanız ve yedirmeniz gerekiyor. Mutlaka öncesinde cilt yağı kullanarak makyaja başlamanız daha iyi sonuç alınmasını sağlayacaktır. Gabrini Derma Makeup ise daha sıvı bir formda olduğundan sürümü çok daha kolay. Cilde hemen uyum sağlıyor.

Dermacol kapatıcılık daha fazla Gabrini Derma Makeup ürününde ise bir tık kapatıcılık daha az diyebilirim. Fakat yine de Gabrini Derma Makeup günlük makyajda daha iyi sonuç alınabilecek bir ürün.

Dermacol fazla kullanıldığında ciltte kalıp gibi duruyor ve iyice yedirilerek kapatıcılığının alınması gerekiyor. Fakat Gabrini Derma Makeup ise daha kolay kullanım sağladığında ciltte kalıp bir görüntü yapmıyor.

Dermacol yoğun yapıdan dolayı ciltte belli olan bir yapıya sahip. Gabrini Derma Makeup ise cilde tam oturan yapıda. Tek sorun ciltte bir süre sonra tonu koyulaşıyor. Bu yüzden her zaman bir ton açığını tercih ederseniz muhteşem bir ürün.

Dermacol daha çok dövme izlerini kapatmada etkili bir ürün. Gabrini Derma Makeup ürünü ise günlük makyajda cilt kusurlarını tamamen kapatacak bir ürün.

Dermacol gece makyajlarında ve özel günlerde kullanılacak en etkili kapatıcı özellikli fondöten. Gabrini Derma Makeup ise hem gece hem gündüz rahatlıkla kullanılacak bir ürün.


Aslına bakarsanız kullanmaya devam ettikçe her iki fondöten arasında da farklı etkilerin olduğunu görebiliyorsunuz. Cilt tonunuza uygun tonu bulduğunuzda her iki ürününde yeri gerçekten ayrı. Benim ilk izlenimlerim şimdilik bu kadar. Bakalım ilerleyen günlerde nasıl farklar ortaya çıkacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder