27 Nisan 2018

Beauty Factory Oxygen Bubble Mask

Cildimin kuru ve alerjik yapısından dolayı birçok maskeyi ve cilt ürününü kullanırken dikkat etmem gerekiyor. Son zamanlar çok fazla gördüğüm bubble mask yani köpüren maskeleri deneme imkanı bulduğum için ayrıntılı olarak bahsetmek istedim. Kullanırken kendimce bulup uyguladığım yöntemi de paylaşmak istedim. 
Köpüren maskeler her cilt tipine uygun maskelerden biri değil aslında. Fakat özellikle her cilt tipine uygundur yazan ürünleri de zaman zaman denemek zorunda kalabiliyorum. Uzun süredir merak ettiğim markalardan biri olan Beauty Factory köpüren  maskelerini deneme fırsatım oldu. Haftada iki kez uygulama yapıyorum. 

Cildin nemlenmesini sağlayan bu maskelerde şöyle bir dezavantaj varki eğer nemlendirici bir ürün kullanmazsanız ciltte kuruma yapabiliyor. Beauty Factory Oxygen Bubble Mask temiz cilde uygulanan maskelerden biri. Normalde de cilt maskeleri peeling işleminden sonra uygulanıyor. 
Köpüren maskeler cilde uygulandıktan sonra oksijen ile temas ettiğinden köpürmeye başlıyor. Köpürme başladığında cildinizde sanki karınca geziniyormuş hissi yaratıyor. 
Beauty Factory Oxygen Bubble Mask içeriğindeki aloe vera, yeşil çay ve papatya cildin nemlenmesini sağlayarak cilde doğal bir canlılık veriyor. Ayrıca lavanta ve yasemin ciltte yatıştırma özelliği sağlıyor. 
Ben cildimin tamamen temizlenmiş olduğunu hissedebilmem için maskeyi temiz cilde uygulayıp köpürdükten sonra mutlaka cildime yediriyorum. Bu maskeyi cilt emdikçe köpürmeye devam ediyor. Köpüren maskelerde sevmediğim tek şey cildi durularken yapış yapış olması. Kaygan bir yapıya dönüşerek ciltten temizleme sağlaması biraz vakit alabiliyor.
Kullandığım cilt maskeleri genel olarak aslında kil yapılı. Kil maskelerini daha çok sevmeme rağmen bu maskeye de şans vermek istedim. Haftada iki kez uygulama yapıp düzenli olarak nemlendirici kullandığımda cildimde doğal bir görüntü sağlıyor. Çok yağlı bir cilde sahip olmadığım için de aslında benim cildime oldukça uygun bir maske oldu.

Beauty Factory Oxygen Bubble Mask uygularken mutlaka temiz cilde uygulayın. derinlemesine temizlik hissini böyle elde edebilirsiniz. Maske tamamen köpürdükten sonra mutlaka cilde yedirmenizi öneririm.Dairesel hareketler ile cildinize masaj yaptığınızda maske köpürmeye devam ediyor. Kurumaya başlayan maskeyi duruladıktan sonra nemlendirici ile cildinize bakım yaptığınızda nemli his uzun bir süre ciltte kalıyor.
Bu maskeler tek kullanımlık paketler halinde bir kutu içerisinde 4 adet bulunuyor. Aslında haftada 1 kez uygulamanız yeterli ama ben haftada iki kez uygulama yapıyorum. Çünkü cildim kuruya dönük. Herhangi bir alerjik reaksiyon yapmadı. En çok korktuğum mevzulardan biri olan alerji bu maskede olmadı. Cildinize nem bakımı yapmanıza yardımcı olacak olan köpüren maskeleri düzenli olarak uyguladığınızda siyah noktaların yumuşamasını da sağlayacaktır.
Farklı bir çok markada köpüren maskeleri görmeme rağmen Beauty Factory maskelerini denediğim için diğerleri hakkında bilgi sahibi değilim. Köpüren maske arayışındaysanız denemenizde fayda var diyebilirim. 4 çeşidi bulunan maskelerdeki her pakette farklı bitki özleri bulunuyor. 
Denemeye devam ediyorum bakalım ilerleyen günlerde neler olacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder