4 Nisan 2018

Babe Stop Akn Exfoliang Cream Peeling

Nisan ayı geldiğine göre yaza hazırlık için cilt bakımlarına tam gaz devam etme dönemi de gelmiş oldu. Ben kış aylarında cildimi çok fazla yormamak için sürekli olarak nemlendirici tercih ediyorum. Haftada bir kez de olsa peeling ve maske desteğini yapıyorum. Bu arada kış boyunca dermaroller uygulamasına da devam ettim. 
Peeling seçimi oldukça zor bir durum olsa da benim gibi hassas ve akneye meyilli ciltlerin doğru ürünü bulması daha da zor oluyor. son zamanlarda yeni bir ürün daha keşfetmenin heyecanı ile sizlere de anlatmadan geçemezdim.

Babe Stop Akn Exfoliang Cream Peeling aslında uzun süredir kullanmak istediğim bir ürün. Ciltte yağ dengesini sağladığı için özellikle akne oluşumunu engelleyici etkisi bulunuyor. Benim cildim her zaman söylediğim gibi hassas ve alerjik bir cilt. Büyük granüllü peelingler cildimi çok fazla tahriş ediyor. İnce bir yapısı olduğu için bu ürün kullanırken bile cildime zarar vermiyor. 
Peeling uygulaması yaparken krem ürünlerin tercih edilmesi cildi çizmediği için herhangi bir kızarıklık ya da alerjik bir sorun çıkarmıyor.

Haftada 2 kez uygulamaya başladığım bu peeling cildimi derinlemesine temizlediği hissini gerçekten veriyor. Ben kolay kolay ürün değişikliği yapmam. Hatta açıp bir iki kez kullandığım ürünlerimi daha sonra atmak zorunda kalıyorum. 
Cildimin hassasiyetinden dolayı seçtiğim ürünler her zaman iyi ürünlerden olmak zorunda. Babe Stop Akn Exfoliang Cream Peeling içerisindeki granürler incecik. Çok minik partiküller cildi çizmiyor. Krem yapısı peelingi uygularken kayganlık sağlıyor.
Ben bu ürünü ilk kullandığımda cildimin temizlendiğini hissettim. Ölü deriyi tamamen temizlediği için peeling sonrasında maske yapmam gerekirken direk nemlendirici uygulaması yaptım. Çünkü cildime ilk kez uyguladığım bir peelingde mutlaka nemlendirici uygulamasını üzerine yapıp cildimin emip emmeyeceğini test ediyorum. Cildim nemlendiriciyi hemen emerse ölü derinin tamamen temizlendiğini ve cildimin nefes aldığını hissediyorum. İşte aynı hissi bu peelingtede yaşadım.
Cildi hassas ve alerjik olanlar için önerebileceğim bu peeling ayrıca akne oluşumunu engelleyici etkiye de sahip. Kadınların bazı dönemlerde oluşan ya da beslenmeden kaynaklı akne oluşumuna engel oluyor. 
Yapısını ve etkisini çok sevdiğim bu ürünü mutlaka denemenizi tavsiye ediyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder