16 Ocak 2018

Siz Hiç Yüreğinizden Aşkı Söküp Attınız mı?

Aşk, üç kelimelik olsa da içinde bir çok şey barındıran kelimelerden biri. Herkesin aşkı farklıdır, herkesin gördüğü, yaşadığı, hissettiği ayrıdır. Kolay değildir aslında Aşkı ilk günkü gibi tutabilmek. Cam bir bardak misali kırıldığında eskisi gibi olmaz hiç bişey. Kırılmıştır bir kere o bardak ve ne kadar yapıştırırsanız yapıştırın bir gün yine tekrar tuzla buz olacaktır.
İnsanın duygularını anlatması o kadar zor o kadar tarifsiz ki tıkanıp kalır kelimeler, cümleler. Aslında bilirsiniz ne hissettiğinizi ve anlatmak istediklerinizi ama işte o cümleleri kurmak oldukça zordur. 
Siz hiç yüreğinizden Aşkı söküp attınız mı?
Cümleyi okurken bile şöyle gerilere gittiniz. Yaşadıklarınıza, üzüntülerinize ve kırgınlıklarınıza tekrar uzaktan baktınız. Ama Aşk yürekten sökülüp atılabiliyor. 
Kırgınlıklarınız, kızgınlıklarınız, üzüntüleriniz ve en önemlisi biri için döktüğünüz göz yaşları bir gün o kadar ağır geliyor ki ve o an işte yüreğinizde bitmez dediğiniz Aşkı söküp atıyorsunuz. 
Onca zaman kaç kere kırıldınız kaç kere üzüldünüz kaç kere kırıldığınız için kalbinizin tepkisi olan göz yaşları döktünüz gözünüze gelmiyor. Canınız acıyor ama HAYIR diyorsunuz artık. 
Yaşanan onca acıyı yüreğinizde biriktirdiğiniz için artık söküp atmayı tercih ediyorsunuz. Çünkü kendinizi değersiz gördüğünüz bir yerde durmak istemiyorsunuz. Kalbinizde hissettiğiniz hiç birşeyi karşınızdaki hissetmiyor. Sizin canınız acıdığında bundan mutlu oluyor. Sanki tek mutluluğu sizin canınızın acımasıymış gibi davranıyor. Söylenen her söz yapılan her davranış kalbinizi o kadar çok kırıyor ki karşınızdaki bunu hiç görmüyor. Görmek istemiyor. Çünkü sizin o çok önemsediğiniz kalbinizi karşınızdaki hiçe sayabiliyor. 
Bazen yaşadıklarınız tek tek gözünüzün önüne geldiğinde gözleriniz doluyor. Söylediği sözler, kırdığı kalbiniz, düşünmeden yaptığı davranışlar, gözünüzden akan göz yaşları ve yaşanan her ne varsa gözünüzün önünden film şeridi gibi geçiyor. Kalpten Aşk söküldükten sonra o kalpten artık hiç bişey beklememek gerek. 
Yapılan davranışlarda karşındakini düşünmeyen ne hissedeceğini anlamayan birinde durmak sadece hayatınızdan zaman alıyor. Çünkü siz değer verirken karşınızdaki başka şeylere değer veriyor. buda yetmezmiş gibi sırf kırılıp üzülün diye bir başka yüreği seçtiğini dile getirebiliyor. Üzülüyorsunuz, tıkanıyorsunuz, size anlam yüklemeyen birinden kaçmak istiyorsunuz. Bazen bunu başarabiliyorsunuz bazense inatla düzelir diye bekliyorsunuz. Açık konuşalım düzelmiyor. Çünkü size sevgi hissetmiyor. 
Sevgi olmuş olsa yaptığı, söylediği ya da ima ettiği hiç bişeyi yapmaz. Bilirsiniz bunu. Çünkü kendiniz gibi düşünürsünüz. Sonra bir gün hiç olmayacak bir bahane ile tekrar kırılırsınız. Ve işte o an yüreğiniz olduğu yerde kalmıştır. Aşkı söküp atarsınız. Aşkınızı verdiğiniz o yüreği atarsınız. Hayat biter mi? Hayır bitmez. Yapanın yanına kar kalmıştır belki size yaşattığı onca üzüntü.
Ama şunu unutmayın ki Size yapılan bir gün karşılığını bulur. Siz başkasında gülerken sizin zamanında Kalbinizi yok sayan hala olduğu yerde sayar. Tekrar sevebilirsiniz, tekrar hayat kurabilirsiniz. Evet biraz buruk başlangıçlar olur ama hiç değilse sizin kalbinize değer veren biri olur. 
Bu yüzden hayatınızda canınızı yakan bir Aşk varsa artık canınızı acıtmasına izin vermeyin. Yüreğinizden söküp atın. Çünkü karşınızdaki sizi asla anlamayacak. Yine üzecek, yine ezecek yine kıracak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder