4 Ocak 2018

Liquid Keratin Saç Maskesi ve Keratin Yağı

Yeni yılın ilk yazısını ancak fırsat bulup yazabiliyorum. Yoğun bir süreçteyim. Hem dükkan hem de sosyal yaşam şuan için benim tüm zamanımı alıyor. Birde iş başa düşünce bayağı sorun yaşıyorum. Neyseki bakımlarımı da ihmal etmemeye iki arada bir derede yapmaya çalışıyorum.
Geçen yıl eylül ekim aylarında kullanmaya başladım iki üründen bahsetmek istiyorum. Hoş bir tanesi biteli ortalama 1 ay oldu heralde. Fakat ben bir türlü oturup yazımı yazamadım.
İlk olarak Liquid Keratin yağından bahsedeyim. Aslında saçlarım önceden oldukça sağlıklıydı. Fakat bu son bir yıldır kuruma çok fazla olmaya başladı. Hindistan cevizi yağı ve diğer bakım ürünlerimle saçımın nemini korumaya çalışsamda yetersiz geldiğinin farına varabildim.

Saçlarım böyle yoluk yoluk ve sanki çok fazla işlemden geçmiş gibi. Bu durum benim canımı oldukça fazla sıktı. Hal böyle olunca bende hemen keratin bakımı yaparsam düzelebileceği düşüncesiyle çoğumuzun adını sıkça duyduğumuz Liquid Keratin serisinden keratin yağı ve saç maskesine başladım.
Önceden tararken herhangi bir sorun olmazdı ama bu aralar kuruma ile beraber saçlarımın tararken koptuğunu duyuyorum. Normalde saç kremi dahi kullanmayan ben maskelerde çare ara oldum. Bu ikili ilk olarak keratin yağı ile başlıyor. Kokusu oldukça güzel. Hafif çikolata karamel kokusu var. Saçlarımı yıkamadan 2 saat önce tüm saç derime ve saçlarıma yağı uyguladım. Rahatsız edici bir yapısı olmadığından gece saçlarıma uygulayıp ertesi gün yıkadığım zamanlarda oldu.
Şişesi küçük gibi görünse de bayağı bereketli. Ortalama 1,5 ay süre boyunca bu ürünü kullandım. Saçlarımda yağı uyguladıktan sonra yıkarken bile hafif yumuşaklığın olduğunu farkettim. Liquid Keratin saç maskesini de duşta saç uçlarıma uygulayıp duruladım. Normalde zor taranan saçlarım daha çabuk şekilde taranıyor. ayrıca ürünlerin etkisi bir sonraki yıkamaya kadar saçlarda yumuşaklık sağlıyor.

Ben öyle kuaföre gidipte bakım yaptıran ya da saç kestiren biri değilim. Dolayısıyla her bakımı evde kendim yapmak zorunda kalıyorum. Kendi keşfetmiş olduğum maskeler dışında bu tarz ürünlere de şans vererek saçıma bakım sağlıyorum.
Neyse maskem bir süre daha beni idare edebilecek şekilde. Maske uyguladıktan sonra saçlarımı durularken bile o yumuşaklık hissi çok hoşuma gidiyor. Bu yüzden maskeyi mutlaka uyguluyorum. Keratin yağım bittiği için bakım yağı olarak farklı bir ürün denemeye başladım. 
Saçlarınızdaki yıpranmalarda ve özellikle saç dökülmelerinde kullanabilirsiniz. Çünkü mevsimsel saç dökülmelerinde çok etkili. Ne zaman saçlarımda dökülme olsa mutlaka keratin yağını uyguladım. Şimdi bitti ve yeni bakımlar beni bekler. Saç maskesini kullanmaya devam ediyorum. Bakalım yeni denemeye başladığım ürünlerde aynı etkiyi alacak mıyım?

1 yorum:

Lerzan Kara dedi ki...

bende çok memnun kaldım

Yorum Gönder