16 Ocak 2018

Bioz Zavoli Kokusuz Sarımsaklı Şampuan

Merhabalar Herkese;
Bu hafta bitirmiş olduğum Bioz Zavoli Kokusuz Sarımsaklı Şampuan ürününden bahsetmek istiyorum. Yoğun bir dönemde olduğumdan bir türlü doğru düzgün buraya vakit ayıramıyorum ama zaman buldukçada yazmaya çalışıyorum. 
Sarımsak kokusundan nefret eden biri olarak bu şampuana da ilk olarak çok ön yargılıydım. acaba sarımsak kokusu saçlarımda kalır mı ya da gerçekten vaad ettiği gibi saç dökülmesini engeller mi çok düşündüm :) Sonunda kullanmaya başladığımda yanıldığımı farkedince daha önce neden kullanmadığıma da kendime çok kızdım.
Bioz Zavoli Kokusuz Sarımsaklı Şampuan saç dökülmelerini gerçekten azaltıyor. Kaldı ki ben tam mevsim geçişinde kullanmaya başladım. Mevsim geçişlerinde saçlarda çok fazla dökülme oluyor. Özellikle saçlarımı taradığımda avuç dolusu saçların dökülmüş olduğunu görmek beni çok üzüyordu.
Korkarak başladığım bu şampuan saç dökülmesini yüksek ölçüde durdurdu. Başlangıç olarak acaba kendi yaptığım bakımdan kaynaklı mı diye düşündüm. Bir süre saçlarıma bakım yapmayı bırakıp şampuanla yıkadım. Gerçekten ciddi bir azalma meydana geldi. Saçlarımı yıkarken bile verdiği yumuşaklık hissi güzel. Kokusuna gelince hiç sarımsak kokusu yok. Zaten kokusuz sarımsaklı şampuan denmesinin sebebi de bu olsa gerek. 

Hafif ve güzel bir kokusu var. Ben şampuanın değilde kullanmaya başladığım saç kreminin kokusunu daha çok seviyorum. Bu şampuanın kokusuda hafif kalıyor. Şampuan içerisinde bulunan keratin, B5 vitamin ve B vitamin zaten saçların en çok ihtiyacı olan bakım malzemeleri. Tek bir şampuanda bulunması da ilginizi çekebilir.
Açıkçası çok ön yargılı yaklaştığım bu şampuana özür borçluyum :) Saçlarımın dökülmesini oldukça azalttı. Tam ben alışırken şampuanım bitti. Tekrar alır mıyım? Evet alırım. Çünkü hem kokusunda sarımsak kokusu yok hem de saçlarımın dökülmesini azaltıyor. 
Dermatolojik olarak da test edilmiş olan bu ürün herhangi bir alerjik reaksiyona sebep olmuyor. Dolayısıyla her saç tipine uygun. Kadın ve erkekler için saç dökülmesi tamamen bir kabus olduğundan bu şampuanı kullanmanızı öneririm. 
Denediğim birçok şampuan var. Fakat ciddi anlamda ve hızlı bir çözüm olarak sadece Bioz Zavoli Kokusuz Sarımsaklı Şampuan ürününden memnun kaldım. 
Kullanımı için nemli saçınıza uygulayıp bir kaç dakika masaj yaparak saça yedirdiğinizde çok az köpürüyor ve duruladığınızda saçlarınız yumuşacık oluyor. Yıpranan saçlarınız için de onarıcı etkisi sizi de mutlu edecektir. Bu şampuana ön yargılı yaklaşan arkadaşlarıma şiddetle tavsiye ediyorum. Aradaki farkı gördükten sonra iyi ki kullanmışım diyeceksiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder