18 Aralık 2017

Bionike Acteen Yüz Temizleme Köpüğü

Hassas ve alerjik bir cilde sahip olmak her ürünü seçerek kullanmanıza neden olan en önemli faktörlerden biri. Her şeyi cildinize kullanamıyorsunuz. Bu durumda cilde uygun olan ürünleri seçmek zorunda kalıyorsunuz. Öyle deniyim cildime yararsa devam ederim diye bir durum hiç söz konusu olmuyor. Bu yüzden çok attığım ve kullanmayı bıraktığım ürün oluyor. 
Bionike markası ilk kez kendi blogger etkinliğimde tanışmıştım. Ürünlerini sıkça duyuyordum ve merak ediyordum. En son nemlendirici serumunu denediğimde de memnun kalmıştım. Ardından temizleme köpüğüm dibini görünce Bionike markasına şans verdim. 


Bionike Acteen serisine ait olan bu temizleme köpüğü akne oluşumunu engelleyici ve cildin yağ dengesini sağlayıcı bir köpük. Her ne kadar cildim kuruya dönük karma bir ciltte olsa zaman zaman akne karşıtı ürünler kullanmak zorunda kalıyorum. Özellikle kadınların özel günleri yaklaşırken alın ve çene kısmında çıkan sivilceler sorun haline gelebiliyor. Yaz aylarında ciltte yağlanma daha fazla oluyor. Benim cildim hassas ve alerjik bir cilt. öyle herşeyi bir anda kullanıp devam edemiyorum. Benim için en korkuncu ise cildi temizledikten sonra cildimde meydana gelen kızarıklık. Çünkü hemen tepki veriyor cildim. Buda beni huzursuz ediyor.
Bionike Acteen serisine ait olan bu temizleme köpüğü ilk kullanımımda bile fark yarattı. Cildimin temizlendiğini farkettim. Jel köpüklerin yanı sıra ambalajın kapak kısmında köpürten mekanizmanın bulunması oldukça büyük kolaylık. Ürünün kokusu aynı normal eski sabunlar gibi. Ağır bir koku yok. 

Gün içerisinde makyaj yapmasam bile sabah ve akşam mutlaka cildimi temizlemeye özen gösteriyorum. Özel günler yaklaşırken cildimde oluşan sivilceler iyileşmesi oldukça güç oluyor. Bu ay kullanmaya başladığım bu köpük ise sanırım sivilcelerde de etkili oldu. Çünkü sadece dudak kenarımda bir tane sivilce oluştu. O da hemen geçti. Normalde alın ve çene kısmımda bir kaç tane olurdu. 
Markanın diğer ürünlerinden bir kaç tane daha deneyeceğim ürünleri var. Şimdiye kadar denediğim her iki üründe benden geçer not aldı. Özellikle hassas cildimde herhangi bir problem yaşamadığım için devamlı kullanacağım markalar arasında yer alıyor. 
Bionike Acteen temizleme köpüğünü ergenlik döneminde oluşan sivilceler için de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ciltteki sebum dengesini sağlayarak temiz ve ve ferah bir cilde sahip olmanıza yardımcı oluyor. Bu arada denediğim diğer temizleme köpükleri gibi cildi kurutmuyor. Bu tarz temizleme köpüklerinin içerisinde salisilik asit denilen bir bileşen olur ve bu da cildi kurutur. Fakat bu üründe de salisilik asit olmasına rağmen ciltte herhangi bir kuruma söz konusu bile olmuyor. Asit denilince herkes bir ürküyor. Şöyleki salisilik asit aspirin içerisinde bulunan bir hammaddedir. Akneye meyilli her cilt ürününün içerisinde sivilce kurutucu olarak tercih edilir. Bu yüzden salisilik asit deyince aklınıza kötü bişey gelmesin. Sivilceler için birebir olan hammadelerden sadece biridir.
Bionike markasının bu temizleme köpüğüne bitene kadar devam edeceğim. Sabah ve akşam kullanmama rağmen bayağıda bereketli bir ürün. Sadece eczanelerde satılan Bionike markasına ait diğer ürünlere de eczanenizde bakabilirsiniz. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder