16 Kasım 2017

Zaful Mini Makyaj Süngerlerim

Zaful üzerinden sürekli alışveriş yaptığımı paylaşımlarımda da görüyorsunuz. Yine yaptığım alışverişlerden birinde sepete eklediğim minik makyaj süngerlerimden bahsetmek istiyorum. Makyaj için hepimiz sünger kullanımının daha rahat olduğunu biliyor. Önceki gibi fırça kullanımı daha az sayıda diyebilirim. Hem cildin daha çabuk emmesini sağlıyor hem de daha pürüzsüz görünmesi için fazlası süngerde kalabiliyor.

Kozmetik marketlerin çoğunda gördüğüm minik makyaj süngerleri aslında ülkemizde bayağı pahalı. Bu yüzden bende Zaful alışverişimin birinde bu süngerlerden sepete attım. 1 kutu içerisinden 10 adet küçük makyaj süngeri çıkıyor. Beş farklı renkte olan süngerlerin her birinden ikişer adet mevcut. Paketi küçük ve süngerlerin kendilerini minik.

Bu minik süngerler ile kapatıcı sürülebiliyor. Özellikle yumuşak olmaları daha rahat makyaj yapmamızı kolaylaştırıyor. Paketimi açar açmaz süngerlerin yapısına bakmak istedim. Oldukça yumuşak ve uygulama çok rahat. Herhangi bir sertlik yok. Hatta kuru bile uygulanabilecek yapıdalar. Kalitesiz olacağını düşünmüştüm ama gerçekten başarılı ürünler. Bu minik süngerler uzun bir süre makyaj yaparken yanımdan ayırmayacağım yardımcılardan olacak.
Küçük paket içerisinde iki farklı şekilde süngerler bulunur. 6 tanesi klasik kullandığımız elips şeklindeki yapıda. Özellikle göz pınarlarına uygulama yaparken sivri uç çok büyük yardımcı. Diğer şekil ise geometrik şekilde. Bununlada yine göz pınarlarına uygulama yapılabilir. Yapıları o kadar yumuşakki cildinize uygularken o yumuşaklığı daha çok farkediyorsunuz. 
Geometrik yapıda olan turuncu ve yeşil renklerde yumuşaklık farkı var. Turuncu daha yumuşakken, yeşil biraz daha sert. Islandığında da aynı sertliği koruyor. Bunun yanı sıra sadece kapatıcı uygularken değil makyaj yaparken göz altlarında pürüzsüzlükte sağlıyorlar. 
Zaful üzerinden yaptığım bu alışverişimde aslında en çok sevindiğim ürün bu oldu. Elbise ve çantam ise daha sonra burada olacak. Bu arada Zaful üzerindeki kasım 11 tarihine özel indirimleri kaçırmayın derim.

1 yorum:

Yeliz'in Keşifleri dedi ki...

Ayy ne tatlılar :))

Yorum Gönder