22 Eylül 2017

Revox Klora Karşı Koruyucu Şampuan

Revox ürünlerini bilmeyenimiz yok. Benim özellikle son 43- 4 yıldır mutlaka kullandığım şampuanlar arasında yer alıyorum. Revox şampuan ile ilgili daha önce paylaşımda bulunmuştur. At kuyruğu özlü olan diğer normal Revox şampuan saçların uzamasında oldukça etkiliydi. Son olarak yeni çıkan şampuan ise suda bulunan klora karşı koruma etkili. 
Saçlar özellikle yaz aylarında tatil yerlerinde duş aldıktan sonra sertleşme sorunu ile karşı karşıya kalır. bu durum aslında suda bulunan klorun fazla olmasıyla alakalıdır. fakat genel olarak deniz suyuna ya da güneşe bağlarız bu sonucu. Hatta birebir yaşadığım şöylede bir anım var. Bundan çok zaman önce kaplıcalara tatile gitmiştim. Orada ilk saçlarımı yıkadığımda saçlarım oldukça sertleşmişti ve saç kremi kullanmama rağmen bu sert evime dönene kadar devam etti.

Sudaki klor saçın yapısına çok fazla zarar veriyor. Biz genellikle maskelerle ya da saç kremleriyle bunu engellemeye çalışıyoruz ama durum öyle olmuyor. Revox klora karşı koruyucu şampuan sudaki klorun saçlara verdiği zararı en aza indiriyor. Şuan da saçlarıma yoğun bakım yapıyorum. çünkü mevsim döndüğü için hem dökülme var hem de sertleşme var. Fakat Revox klora karşı şampuanı kullanırken ekstra saç kremine ihtiyacım olmuyor. Normal saçlarım için uyguladığım bakım yağlarından sonra bu şampuanı kullanıyorum.
Revox markasının bir önceki şampuanı saçlarda sertleşmeye sebep oluyordu. Bunu da saç kremi ile dengeleyebiliyordum. Revox klora karşı şampuan ise duş sonrası saçlarımı taramak istediğimde bile yumuşacık yapıyor. Ayrıca klorun etkisi azaldığı için iki gün boyunca saçlarımda yumuşaklık devam ediyor.
Saçlarım ince telli olmasına rağmen Revox klora karşı koruyucu şampuan ayrı bir hacimde verdi. Hai hazırda sevdiğim markaydı zaten ve bir de üstüne yeni formüllerde değişik ürünlerinin olması çok işime yarıyor. 
Bizim evde hemen hemen herkes Revox şampuanından çok memnun. Kokusu ağır değil. aslında tam istediğim gibi. rahatsız edici ağır bir kokusu yok. Revox şampuan kullananlar ne demek istediğimi çok iyi anlıyorlardır. Ben seviyorum bu şampuanı ve diğer ürünlerini de kullanıyorum. Gerçekten saçlarınızda farklılık istiyorsanız mutlaka denemenizi tavsiye ederim.


Bu içerikteki yazı ve görsel Kırık Şemsiye Bloguna aittir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder