27 Eylül 2017

Luis Bien Hindistan Cevizi Yağı Deneyimi

Son bir aydır saçlarıma yapmış olduğum saç maskelerimin arasında yer alan Luis Bien Hindistan Cevizi yağı yarıya ulaştı. Haftada 2 kez düzenli olarak bir aydır uyguluyorum. İlk uygulamadan itibaren etkili bir bakım sağladığını fark ediyorum. 
Saçlarım ince telli ve kuru olduğu için bakıma ihtiyacı var. Uzun süredir bir çok bitki yağını karıştırarak uyguladığım bakım yağı içerisine hindistan cevizi yağıda ekleyerek uygulamaya başladım. Daha sonra bitkisel karışım bitince direk hindistan cevizi yağını haftada iki kez olmak şartıyla uygulamaya devam ettim. Saçlarımın kuruluğu ilk uygulamada bile fark ederken sonraki uygulamalarda saçlarımın daha da nemlendiğini farkettim. Bunu  yanı sıra çok kuru olduğundan düzenli olarak yapılan saç maskem saç spreyi kullanarak taradığım saçlarıma ekstra saç açıcı sprey kullanmama da gerek kalmadı. 

Kuru ve yıpranmış saçlarda önerebileceğim hindistan cevizi yağını düzenli olarak saçlara uyguladığınızda saçlarınızın nemlendiğini ve kolay tarandığını göreceksiniz. Ayrıca saçların yapısının da değiştiğini fark edeceksiniz.
Luis Bien Hindistan Cevizi yağını düzenli olarak bitene kadar kullanacağım. Bu arada şampuanınızı da nemlendirici bir şampuan tercih etmenizi öneririm. Özellikle kuru saçlar için kurtarıcı olacaktır.
Hindistan cevizi yağı hemen hemen her işlemde kullanılabiliyor. Saç bakımı, cilt bakımı, el ve ayak bakımı gibi kişisel bakımlar dışında mutfakta da kullanılan yağlardan bir tanesi. Ben şimdilik saçlarım için kullandım ve kısa sürede bu kadar sonuç alabileceğimi hiç düşünmemiştim. Tavsiye edebileceğim saç bakım yağlarından biri olmasına rağmen diğer alanlarda da deneyerek sizlerle paylaşacağım.

Bu içerikteki yazı ve görsel Kırık Şemsiye Bloguna aittir.

1 yorum:

Yeliz'in Keşifleri dedi ki...

Hindistan cevizi yağı favorim :)

Yorum Gönder