7 Eylül 2017

Ana Ocağında Bayram Sabahları

Bayram sabahları bizim için hala çok özel hala unutulmaz. Her bayram sabahında olduğu gibi bu bayramda Ana ocağı bizim için vazgeçilmez oldu. Ana ocağına gidince ille de bayram olması gerekmiyor. Annem sağolsun sürekli her gittiğimizde bizlere çocukluğumuzun lezzetlerini yapmaktan hiç erinmez. Kalkar illa yapar ve onun bizi sürekli yedirmesi sanırım ona mutluluk veriyor. 

Ben kalabalık sofraları severim. Bayramda yine Anneme gittik. Teyzem ve kuzenlerimde zaten orada olduğu için her yemek soframız birlikte geçiyor. Annem hiç durmaz onu yapayım bunu yapayım sürekli bir şeyler hazırlama derdinde. Yalnız normal zamanda çok fazla yemeyen ben Ana ocağında işin ucunu kaçırabiliyorum.

Bu Kurban Bayramı arife gününden vardık Annemin yanına. Ertesi gün bayram ve bayramda ikramlıklarda hazırlanmış durumdaydı. Ev baklavası, cevizli lokum  ve yaprak sarma bizim artık milli bayram yemeklerimizden :)

Bayram sabahı bayramlaşmalar bittikten sonra harika bir sofra kurulur bizde. Mutlaka kalabalık olmalıdır. Teyzem, kuzenlerim, anneannem ve bizim ekip sofrada yerimizi aldık şükür :) Bu arada bu bayram nişanlı olarak geçirdim. Her ne kadar Yarim bizimle olamasa da nişan baklavasını bizimkilere takdim etti :)Harika bir bayram sabahı ve sonrasında sürekli boş durmayan bir ev. Gelen giden hiç eksik olmaz Ana ocağında. Sürekli misafirler gelir gider. Bayramlaşmak için komşular bile sabahın erken saatlerinde gelirler. 
Bayram boyunca bizde sabah kahvaltıları akşam yemekleri kalabalık bir sofrada olur. Teyzem ve kuzenlerimle zaten sürekli iç içeyizdir. Sonuçta kardeşimle kuzenlerimin arasında sadece 3 ay var. Aralarında tek yaşı ben :)
Neyseki bu bayramda kurulan güzel sofralar ile bitmiş oldu. İleriye yönelik bir çok çalışma içine gireceğim bu dönemde. Bakalım neler bekliyor olacak beni :)


Bu içerikteki yazı ve görsel Kırık Şemsiye Bloguna aittir.

1 yorum:

Fatofotofan Tv dedi ki...

Çok renkli sofralarının olacağı kesin.Hayırlı bayramların olsun.

Yorum Gönder