1 Ağustos 2017

Saygıdeğer Erkekler Bırakın Kadınlar Konuşsun

Ortalama bir dişinin 2 yaşından itibaren düzgün cümleler kurarak konuştuğunu artık bilmeyenimiz yok. Çenesiyle adam öldürür deyiminin nerden geldiğide oldukça açıktır. Şahsen kendim bile bazen çok konuştum deyip susmaya çalışsam da olmuyor. Özellikle aracın sağ koltuğuna oturup Cem Yılmaz misali susan kadın yoktur. 
Erkekler kadınlardan, kadınlarda erkeklerden ayrı düşünülemez. Bir elmayı bile ikiye böldüğünüzde çekirdekleri eşit bir şekilde her iki parçaya ayrılır. Hal böyleyken konuşan kadın dırdırını çekmekte erkelere kalıyor.
Şikayetçi olan çok fazla insan oluyor. Çok konuşuyorsun, başımın etini yedin diyerek söylenen erkeklere bir tavsiye vereyim; Bırakın konuşsunlar yoksa sustuklarında siz bile ararsınız konuşmalarını :)
Komik ama eğlenceli ve bir o kadarda can sıkıcı tespitlerdeyim :) Erkekler niye daha az konuşur yerine kadınlar neden bu kadar çok konuşur araştırması yaptım desem nasıl olur :) Aracınızda kullandığınız navigasyonunuzu bile bir kadın seslendiriyorken sanırım kadınların sürekli konuşması oldukça doğal bir durum. Bazen kendime bile yeter sus diyesim geliyor. 
Çok konuşan bir kadın sevilmez diye bir tabir yok. Bizzat kadınların ne kadar çok konuşup kafa ütülediklerine şahit olan biri olarak Allah yardımcısı olsun erkeklerin diyebilirim. Fakat bırakın konuşalım çünkü konuşmadığımızda başınıza gelecek olan felaketlerden sorumlu tutmayız kendimiz. Hemen erkekleri savunduğumu sanmayın kadınlar. Savunulacak hiç bir yanları yok fakat el insaf bazen gerekten konuşmanın suyunu çıkartıyoruz :)

Saygıdeğer erkekler bırakın kadınlar konuşsun Çünkü;

 • Kadın konuşmadığında sizin ölü taklidi yaparak alandan uzaklaşmanız gerekir.
 • Tüm gün konuşmayan ve eve geldiğinde susmayan bir kadını susturmaya çalışmayın. Beyin hücrelerinizde ölüm meydana gelebilir.
 • Tartışırken bırakın konuşsunlar bu onların terapi yolları
 • Stresli iş yaşamında olan kadınların sizlere gün içinde ne yaptıklarını anlatmalarına izin verin. Daha sonra konuşmaya başladıklarında hiç susmayacaklarını da bilmeniz lazım.
 • Aracın sağ koltuğuna oturan bir kadının konuşmasına izin verin. Yoksa yön bulamayacağınızdan eminim. Navigasyon yerine yanınızdakini kullanın. Bildiğiniz bir yere bile gidiyorsanız aman diyim mutlaka nereden gideyim diye sorun.
 • Susan kadın tehlikelidir. Can güvenliğiniz için gece tilki uykusunda uyumanızda fayda var.
 • Dedikodu yapmak istiyorsa onunla beraber yapın. Dedikodusuz bir kadın düşünülemez. Yapmadığı tüm dedikoduları toplayıp üzerinize çenesiyle saldırabilir.
 • Kadın demek çok konuşmak demek. Konuşmasını engellediğiniz kadınlar bir gün sizden intikam almaya kalkabilir. O zaman sizin çok geç kalınmış olacaktır. 
 • Bir şey anlatıyorsa ana fikri aldıktan sonra kurulan cümleler için anladım deyin ve geçin. Anlayamadığınız her ana fikir tekrar tekrar söylenecektir.
 • Kadınların kendini iyi hissetmeleri için ve herhangi bir olumsuzlukta konuşmalarına izin verin. Bu onların kendi kendilerine terapi seanslarıdır. Ruhsal olarak iyi olmayan bir kadınla başa çıkmak zor olabilir.
 • Konuşan bir kadını kesinlikle susturmaya çalışmayın. O an mümkünse şikayetsiz bir şekilde dinleyin. Susturduğunuz an gözlerinden çıkan alev topları canınıza mal olabilir :) Hatta bunu annenizden biliyor olmalısınız. Bir konuda annenizi susturduğunuzda havada size doğru gelen anne terliği sürekli gözünüzün önünde olsun :)
Kısacası aman diyorum. Kadınları susturmayın. Konuşan kadından zarar gelmez. Bazen biliyorum tahammül bırakmıyorlar ama onların hard diskine yüklenmiş olan konuşma doğal yapılarında var. Bir kadını susturduğunuz hayatınızın ellerinden gideceğini unutmayın derim.
Aslında sadece sevin kadınları. Sevdiğinizde ayarında konuşacaktır. Çok fazla çenesiyle ölüm fermanı yazmayacaktır. Bir kadını sevdiğinizde sizinle yüreğiyle konuşacaktır. Çenesinin açılmasına gerek kalmadan sadece yüreğini konuşturacaktır. 


Bu içerik Kırık Şemsiye Bloguna aittir.

1 yorum:

Lerzan Kara dedi ki...

bence de bir seferde anlasalar bu kadar konuşmaz hatunlar :))

Yorum Gönder