28 Ağustos 2017

Saç Dökülmelerine Karşı Bioblas Şampuan

Gün geçmiyor ki şampuanımı değiştirmek zorunda kalıyorum. Çünkü saçlarım bu ara oldukça yıprandı. Aslında çok fazla işlem yapmasamda sadece saçı boyamak bile zararlı olabiliyor. Saçlarım hem ince telli hemde mevsim geçişlerinde sıkça dökülüyor. Hoş yeni yeni küçücük saçlarım çıkmaya başladı özellikle önceden açılmış olan bölgelerde. Son bir aydır haftada en az bir bakım yapmaya çalışıyorum. Bitkisel yağları tercih etmeye başladım. Bu arada oldukça da faydasını gördüm.
Bioblas markası ile yıllardır tanışıyorum. Çıkan her ürününü deneme fırsatı buldum. Reklamlarını da sıkça görmüş olduğumuz şampuanın öncelikle kokusunu çok sevdim. İçeriğinde üzüm çekirdeği ekstresi bulunuyor. Buda saç dökülmelerini önlüyor. 

Ben kullanmaya başladığım ilk günde hafif bir yumuşaklık söz konusu oldu. Normalde şampuanla yıkadığımda saçlarım kuru olduğundan hemen sertleşirdi. Bu şampuanda böyle bir şey olmadı. Şampuanı kullanmaya başlamam tam da mevsimsel olarak saçlarımın dökülme zamanına denk geldi ve en iyi sonucu alabileceğim bir dönem oldu benim için. Saçlarımda olması gerekenden daha az bir dökülme ile baş edebildim. Günlük zaten 100- 150 saç telinin dökülmesi normal olarak kabul ediliyor. Benim saçlarım ise sürekli dökülme yapıyordu. 

Şampuanı kullanalı bir hafta olmuştu ve dökülmede gerçekten bir azalma söz konusu oldu. Bunun yanı sıra sertleşen saçlarımda nem kaybı olduğundan şampuanın saçlarımı azda olsa nemlendirdiğini farkettim. Duş sonrası saçlarımın yapısı çok hoşuma gitti. Tabi iki gün ara verince yine eski haline döndü fakat eskisi gibi dökülme olmadı. 
Şampuanın vaad ettiği onarımı ben çok az yaşamama rağmen dökülme konusunda yardımcı bir şampuan. Özellikle mevsim geçişlerinde sizlere önerebileceğim şampuanlardan biri olabilir. 
Bioblas şampuan içerisindeki bitkisel formül benim ince telli saçlarımda azda olsa etkisini gösterdi. 1 kutu şampuan bitti ve ben başka bir şampuana geçiş yapacağım. Tabiki bu memnun olmadığımdan değil sadece saçlarıma sürekli aynı şampuanı kullanmak istemediğim için değiştiriyorum. Düzenli olarak şampuanımı 1 ya da 2 ayda bir mutlaka değiştiririm. Saçların bakımında oldukça etkili bir yöntem oluyor.
Saç dökülmelerinizi bir nebze olsun azaltmak istiyorsanız kullanabileceğiniz bir şampuan diyebilirim. :)

Bu içerikteki yazı ve görsel Kırık Şemsiye Bloguna aittir.

1 yorum:

Filiz Şahin dedi ki...

Saçlarımı son derece nemlendiren bir şampuandı ancak dökülme konusundaki etkilerini pek hatırlamıyorum ...

Yorum Gönder