25 Ağustos 2017

Kurban Bayramı Tarifleri Yemek.com Sitesinden

Kurban Bayramı yaklaşırken sofralarda yerini alacak en temel yemek kavurma olacaktır. Yumuşacık etin ağızda dağılması için uzun süre pişmesi ve lezzetinin damakları şenlendirmesi için de baharatlar kullanılacaktır. Her bayramda olduğu gibi bu bayramda kurban tarifleri ve diğer yemek tarifleri için de yemek.com sitesini ziyaret etmeye başladım. 
Ben yemek yaparken genellikle pratik ve lezzetli yemeklerin tariflerini kullanmaya özen gösteriyorum. Çok fazla et seven biri olmasam da Kurban Bayramı' nda mutlaka kavurma pişirmeye dikkat ediyorum. Çünkü yıllardır evimizde bayram sabahları kavurma yapılır ve sonrasında sofraya geçilir.  
Bir çok yerde farklı kavurma pişirme teknikleri ile karşılaştım. Fakat sürekli olarak yemek tariflerine baktığım yemek.com sitesi benim baş ucu yemek kitabım gibi. Hal böyle olunca yine siteye göz gezdirmeye başladım. Önceki yıllarda yayınlanmış olan kavurma tariflerinin bir çoğunu denedim. Bu yılda geleneği bozmadan tarifi aynı siteden alacağım. 

Bizim evin en geleneksel sofralarından biri olan bayram sofraları her zaman neşeli ve kalabalık geçer. Özellikle Kurban Bayramı olunca kavurmasız sofraya oturulmaz. Bu yüzden sabah erken saatlerde kavurma ocağa konmuş bile olur. Yemekler yenip bayram ziyaretleri başladığında da evimize gelen bir çok konuğumuza mutlaka bayram kavurması ikram edilir. Yıllardır alışılagelmiş bayram heyecanını hala bu şekilde yaşıyor olmak bizleri ve bizden sonraki neslin geleneklere sahip çıkmasını sağlayacak diye düşünüyorum. 
Kurban tarifleri arasında kavurma dışında ayrıca tatlıların da tariflerini tek bir adreste buluyor olmak beni en çok mutlu eden konulardan biri. Çünkü internette bir şey ararken vakit kaybı yaşamak istemeyen biriyim. Aradığım tarife daha hızlı bir şekilde ulaşmak için bildiğim siteler içerisinde arıyor olmak bana daha kolay geliyor. Yemek.com sitesinde bulunan bir çok tarif istediğiniz lezzeti yakalamanıza da yardımcı oluyor. Çoğu siteden baktığım tariflerde maalesef ölçü tutmayabiliyor.  
Bu Kurban Bayramı' nda da lezzetli bir kavurma yemek için yemek.com sitesinde bulunan tariflere göz gezdirmenizi tavsiye ederim. Kavurma sonrası hafif tatlı tarifi arayanlar için de bir çok tatlı tarifi bulacağınızdan eminim.  
Şimdiden Kurban Bayramınız kutlu olsun ve lezzetli sofralarınız olsun dileğiyle.  

1 yorum:

Makyaj phuketi dedi ki...

Valla deli 😜 et 🍖 yiyeceğiz gelsin tarifler

Yorum Gönder