26 Haziran 2017

Telefon Kılıfımı Kendim Yaptım

Geçtiğimiz hafta için yine kendi kendime evde bişeyler yapayım derken telefon kılıfımı süslemeyi tercih ettim. Ben aslında çok fazla ışıltılı eşyalar sevmem. abartı gibi gelir fakat sizlerinde evde yapabileceği şekilde bir takım çalışmalar yapmak istedim. 
Eminönünden aldığım şeffaf telefon kılıfım biraz gözüme farklı gelsin diye evde bulunan kristal süsleme taşlarımla kendimce bir şey yaptım. Siz renkli yarım kristal taşları da kullanabilirsiniz. Özellikle Mickey Mouse sevenler için alternatif olabilecek bir telefon kılıfı oldu. 

Taşlarımı sıra sıra dizmek için öncelikle güçlü bir yapıştırıcıya ihtiyacınız olacak. Genellikle benim kullandığım yapıştırıcıyı kullanıyor bu tarz işler yapan kişiler. Eminönü' ne gittiğinizde takıcılar çarşısında bunlardan bulabilirsiniz. İstanbul' da olmayanlar ise bu tarz hobi malzemeleri satan yerlerde bulabilir.
Şeffaf telefon kılıfımı iyice temizlendikten sonra yapıştırmaya uç kısımdan başlamanız sırayla yapıştırmayı kolaylaştıracaktır. 

İstediğiniz modeli önce kılıf üzerine çizmeniz işinizi daha da kolaylaştıracaktır. Ben baş harfimi başta yapmayacaktım ama sonradan aklıma geldi. 
Yapıştırma yapacağınız sıraya bir miktar yapıştırıcı sürdükten sonra cımbız yardımı ile kristal yarım taşları üzerine yapıştırıyorsunuz. Kuruması çok vakit almıyor. Çeşitli süsleme malzemeleri tercih edilebilir aslında bunu yapmak için. Ayrıca düz şeffaf telefon kılıfı tercih etmek işinizi hayli kolaylaştıracaktır.

Yapıştırma işlemi bittikten sonra hemen kuruyan telefon kılıfını direk kullanmaya başlayabilirsiniz. Yeterli miktarda yapıştırıcı kullanmak işinizi daha hızlı yapmanıza yardımcı olacaktır.
Ayrıca bu yarım kristal boncukları biberon  kapağı ve emzik süslemede de kullandıklarını gördüm. Her rengi mevcut hangi rengi  tercih ediyorsanız ona göre yapabilirsiniz. Zaten hobi malzemeleri satan yerlerden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Biraz süslü bir telefon kılıfı oldu. Şimdilik oldukça şık duruyor. Zamanda boncukların düşeceğini düşünüyorum. Ama size fikir verebildiysem ne mutlu. Ben evde boş zamanlarımda bu tarz el işleri ile uğraşmaktan keyif alıyorum. Bir çok kendi yaptığım eşyam var. İnsanın bir hobisinin olması gerçekten iyi bişey. Hem boş vakti değerlendiriyor insan hem de keyif alıyor.
Bu süsleme işini evde değiştirmek istediğiniz bir çok eşyada da yapabilirsiniz. Böylece sürekli aynı eşyalar kullanmak yerine kendi yaptığınız el emeği eşyalar daha değerli olacaktır.


Bu içerikteki yazı ve görsel Kırık Şemsiye Bloguna aittir.

5 yorum:

Yeliz'in Keşifleri dedi ki...

Çok tatlı olmuş :)

Güzellik Meselesi dedi ki...

Wowww harika :)

Lerzan Kara dedi ki...

bayıldımmm ben de istiyorummm

Makyaj ve Moda dedi ki...

Ellerine sağlık çok başarılı olmuş :)

www.makyajvemoda.com

Eylülannesi dedi ki...

Ne de güzel olmuş canım ellerine sağlık Güle güle kullan 😊

Yorum Gönder