5 Mart 2017

Anne Sofrası

Geçtiğimiz pazar kuzenim askerden döndüğünden kardeşimle bana yollar gözüktü. Teyze oğlu askerden gelince evdekilerde bir hazırlık anlatamam. Envai çeşit yemekler yapılmış. Bizde sürpriz yapınca tabiki bu yemeklerden yemeden olmazdı.
Herkes Anne evine gitmeye bayılır. Bende onlardan biriyim :) Ana ocağı diye boşa demiyorlar. Her çeşit yemeğin ve lezzetin bulunduğu tek yer oluyor bana göre. Zaten sürekli dışarıda beslenmek zorunda kalan benim gibi biri için Ana ocağına gidip yemek yemek ayrı bir keyif.
Annem yine döktürmüştü. Açıkçası mesleğininde verdiği hamaratlıkla bayağı lezzetli şeyler yapıyor :) Akşam ayrı menü sabah ayrı menü :) henüz bir anneniz varsa kıymetini bilin çünkü daha sonra aç kalabilirsiniz :)

Keyifli bir yolculuktan sonra yuvaya vardık. Tabi dururlar mı tepsi tepsi çeşit yemekler. Hangisini yesem diye telaş oluyorsunuz. Ekmek yemeden bütün lezzetlerin tadına bakmak istiyorsunuz. Fakat yuvada yemek yerken ekmek bile ayrı lezzetli geliyor. 
Neyseki akşam yemeğinden foto çekememişim ama sabah kahvaltısından bir kare yakalamışım. Çeşit bol olunca hangisini önce yiyeyim diye düşünüyor insan :) 
Annemin yemeklerini her zaman sevmişimdir. Her öğün farklı olunca ayrı bir güzel. Birde sürekli onumu yapayım bunu mu yapayım derdi sarıyor Anamı :)
Neyse pazar sabah kahvaltımız böyleydi.Özellikle Bursa' ya gittiğinizde tahinli pide yemeyi unutmayın. Ayrı bir lezzet. Bursa'ya has bir lezzet. Annemin lezzetlerinin tadına bakamayacaksınız ama Bursa' ya özel olan tatları mutlaka deneyin derim :)

Bu içerikteki yazı ve görsel Kırık Şemsiye Bloguna aittir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder