12 Eylül 2016

Ankara'da Gani Baba Ocakbaşı Lezzetlerine Baktık

Little Butter Fly blog sahibi arkadaşım Sena' nın geçtiğimiz hafta LittleButterFlyHappyHours Blogger etkinliğine biz dört kafadar Lerzankaradan ve Makyajlı Kareler beraber bir gün öncesinde Ankara'ya giderek biraz eğlenip gezelim dedik.
Gittiğimiz akşam Sena, Diğer Ankaralı Blogger arkadaşlarımızıda davet ettiği bir tadım etkinliğine ayak bastırdı bizleri.

Harika lezzetleri tadımladığımız Gani Baba Ocakbaşı misafirperverlikleriyle gerçekten bizleri güzel ağırladı. Çeşitli et menüleri ve meze menüleri harikaydı diyebilirim.
Bu tarz tadım etkinliklerini gerçekten seviyorum çünkü yeni tatları öğrenmiş olmak hoşuma gidiyor.
Restaurant müdürü Selim Bey bizleri sıcak bir şekilde karşıladığı için kendisine ayrıca teşekkür ediyorum. Birde Garson arkadaşları unutmamak gerek. Onlarda ellerinden gelen her türlü inceliği itina ile bizlere gösterdiler. Bizleri sıcak ve ilgili bir şekilde ağırladıkları için bir sonraki Ankara seyahatimde gidebileceğim mekanlar arasında yerini aldı.
Ankara filistin Caddesinde yer alan Gani Baba Ocakbaşı bildiğimiz ocakbaşı restaurantlarından çok farklı. Farklı ve lezzetli sunumları sizi de esir alabilir. Restaurantın kapalı ve açık bölümü mevcut. Yaz aylarında caddeye bakan kısmı ile havanın tadını çıkarabilir, kış aylarında ise kapalı bölümde yer alan şarapların dizildiği dekor kısmı sizi uzaklara yolculuk yapmanızı ve anılarınızı tazelemenizi sağlayabilir.

Daha önceki Ankara seyahatlerimde buraya rastlamamış olmam benim için gerçekten kayıp olmuş diyebilirim.
Restaurant sahibi Gani Bey'in restauranta ruhunu yansıttığını düşünüyorum. Restaurant Müdürü Selim Bey ise tecrübelerini konuşturuyor diyelim :)Bizlerle ilgilenerek bizlere kendimizi gerçekten özel hissettirdikleri için ne kadar teşekkür etsem az aslında. Menülerindeki şefin mezesinde bulunan farklı tatları mutlaka tadın Ankalılar :) Ayrıca gün içerisinde acıkanlar içinde gerçekten şahane bir mekan. Çünkü fiyatlar oldukça uygun.
Bu arada Gani Baba Ocakbaşı 'nda yemek yiyecekseniz mutlaka Adana Suşi'yi tatmanızı öneririm. Çinliler Japonlar halt etmiş suşiyi yaparak bizim Türk usulü suşi ona on basar :)

Gani Baba Ocakbaşı tatlarını denemeden Ankara sınırları dışına çıkmayın. Gerçekten beğenebileceğiniz ve ailenizle gitmek isteyeceğiniz bu restauranta on üzerinden 10 vererek beğenimi en üst seviyede tutuyorum.

Fotolardanda anlayacağınız gibi bu tatları yemediyseniz hala geç kalmış sayılmazsınız mutlaka programınıza ekleyin derim.

Sevgili Sena, Restaurant Müdürü Selim Bey ve Çalışan tüm arkadaşlara tekrardan teşekkürler bu eşsiz lezzetleri tadımlamamıza fırsat verdikleri için.

Bu içerikte yazı ve görseller Kırık Şemsiye Bloguna aittir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder