16 Nisan 2016

Şişman Kızın İtirafları - Brittany Gibbons

Hastahanede bol bol kitap okuduğum doğru. Normal zamanda çok fazla fırsat bulamasam da özellikle gece yatmadan önce bir saat okuma saati alışkanlığım var. Yorgun ve bitkin olduğum zamanları buna katmazsak kitap okumayı gerçekten seviyorum. Zaten kitap okumak alışkanlık haline getirilmeli ki daha bilinçli hale gelebilelim.
Son okuyup bitirdiğim kitabım biraz ilginç bir kitap. Aylarca diyet yapıp dal gibi olmaya çalışanlara inat yazılmış bir kitap diyebilirim :)

Şişman Kızın İtirafları; çocukluğundan bu yana kilolu olan ve bu kilosundan dolayı ne kadar sıkıntı yaşasa da bedeniyle barışarak kilolu kadınların sesi haline gelen bir kadının itiraflarını barındırıyor. Brittany, şişman bir kadın olupta seksi olunabileceğini ve bu şişmanlığın ona nasıl bir ün getirdiğini gerçekten güzel bir dille anlatmış.
Bizim gibi blog yazarlığı yaparken kendini bir anda soyunan çıplak kadın olarak herkesin karşısında bulması onun gerçekten şanslı olduğunu gösteriyor.
Şişmanlığında sevimli olabildiğini bedeninizi her koşulda sevmeniz gerektiğini çok ince ayrıntılarla kitabında anlatmış.
Bizde olsa acayip dışlarız ama bulunduğu ortamda başarıyı elde eden Brittany' i gerçekten seveceksin.
Gerçek bir hayat hikayesi olan bu kitap bir çok şey de birşeylere adım atmanıza yardımcı olabilir.
Her zaman kitaplar hakkında çok detaylı bilgi vermem. Çünkü okumanız sizler için doğrusu :)
Şişman Kızın İtirafları kitabı çok çabuk bitirebilirsiniz. Özellikle bizler gibi sosyal medyayı ve blogu olan kişilere birçok konuda ışık tutabiliyor. Brittany Gibbons' u gerçekten sevdim. Blogunu takibe aldım. Bakalım kitap sonrasında da neler yapıyor.
Şişman olması onun çok iyi bir analizci olmasına engel değil :) Şişmanlığı ile dalga geçen çok az insan bulunur ve Brittany Gibbons bunu başaranlardan sadece biri.
3 çocuk annesi ve harika bir adamla evli olan Gibbons umarım hayatının geri kalan kısmında da yazmaya devam eder.
Sevdim kız seni... Kiloya alaycı bakışlarını yansıttığın için. Kitabı okumanızı öneririm. Kilolarıyla başı dertte olan kişiler için motive edici olabileceğini düşünüyorum. Bir sonraki kitapta görüşmek üzere :)

Bu yazıda bulunan yorum ve görseller Kırık Şemsiye Bloguna aittir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder