25 Nisan 2016

Evde Sağlık Hizmetleri

Psikolojik olarak zor bir dönemden geçiyor olsam da sizleri bilgilendirmek adına yazmak istediğim birçok konu var. Aslına bakarsanız bu ara öyle yazı girmek istemiyor canım. Erteleyip duruyorum yazılarımı. Birçok şey birikti ama bu hafta bitirmeye çalışacağım inşallah.
Evinizde yaşlı ya da yatalak bir hastanız var ise sürekli hastahaneye götürerek ilaç yazdırma ya da kontrol ettirme işlemleriniz zor olacaktır. Bu yüzden devletin devlet hastahanelerinde sunduğu diğer hizmetlerden biri de Evde Sağlık Hizmeti. 
Pe ki bu Evde Sağlık Hizmeti Bölümü ne yapar? Birçok insan bundan habersiz. Hastahanede kaldığım süre içerisinde diğer hasta akınları bu hizmetten habersizdi ve buraya da bu konuyu aktarmak istedim.
Eğer evde yaşlı, yatalak ya da engelli bir hastanız var ise bulunduğunuz semtin Devlet Hastahanesinde bulunan Evde Sağlık Hizmeti' ne başvurarak hastanızın kontrollerini yaptırabilir ve ilaçlarını yazdırabilirsiniz. 

Babaanem 89 yaşında ve bir aydır yatıyor. Yatmadan öncede Evde Sağlık Hizmetine kaydı vardı. Bunun kolaylığı hastayı hastahaneye taşımak zorunda kalmamanız. Şöyleki hastanın ilaçları bittiğinde hastahaneye kendiniz giderek Evde Sağlık Hizmet dosyasını alarak doktoruna gidip sıra bekleme olmadan ilaçlarını yazdırabiliyorsunuz.
Bunun dışında doktora hastanız hakkında bilgi vererek ilaçların değişimini de sağlayabiliyorsunuz. Evde Sağlık Hizmetleri ekibi her 6 ayda bir gelerek evde hastanızın kanını alarak tahlil yapabiliyorlar. Ayrıca alınan sonuçları ertesi gün alıp doktora bilgi verebiliyorsunuz. Hastanızda herhangi bir olumsuz durumda hastahaneye götürmeden Evde Sağlık Hizmetleri ile iletişime geçerek eve doktor talep edebiliyorsunuz.
Evde Sağlık Hizmetlerinin en büyük kolaylığı hastayı hastahaneye götürmeye gerek kalmadan hasta ile ilgili her türlü sorunu çözüme kavuşturması. Çünkü yatalak bir hastayı hastahaneye taşımak için ambulansa ihtiyacınız oluyor. Bu durumda hastanın sıkıntısı oldukça fazla.
Eğer evinizde hastanız var ise yaşlı, yatalak ya da engelli ise bulunduğunuz semtin Devlet Hastahanesinde bulunan Evde Sağlık Hizmetlerine başvurarak bu hizmetten faydalanabilirsiniz.
Allah tüm hastaların yardımcısı olsun ve şifa versin..

Bu yazı Kırık Şemsiye Bloguna aittir. Görseller internetten alıntıdır.

4 yorum:

Büşra Bayram dedi ki...

Amin. Allah kolaylıklar versin sizlere de.

Zencefil Tasarım Evi dedi ki...

Allah tüm hastalara ve babaannene şifa versin.

İlke Ataş dedi ki...

Kesinlikle faydalı bir çalışma, kalemine sağlık.

Sosyalannem dedi ki...

Emeğine sağlık canım bilgilendirme için de ayrıca teşekkürler.

Yorum Gönder