8 Mart 2016

Bize Her Gün Kadınlar Günü Olsun

Bugün 8 Mart ve Kadınların Günü.
Aslına bakarsanız ben özel gün insanı değilim. Deliye hergün bayram derler ya işte bana her gün bayram ve özel gün. Bunun için bir sebep aramamak gerek. Kadınlar günü, anneler günü, sevgililer günü vs vs.. Neden hayatımızı günlere sınırlandırırız hiç anlamam. Bana göre değildir böyle günler. Ama yinede kutlamalar ya da tebrikler mutlaka yaparım.
Hayatımda ki bir çok insan bilir böyle özel günlere takık olmadığımı fakat günümüzün gündemi de her zaman takipte kalır :)
Bugün Kadınlar Günü. Buruk bir kadınlar günü bana göre. Niye derseniz?
Yıl içerisinde bir çok kadının gördüğü zulmü ve acımasızlığı haberlerde boy boy görüyoruz. Zulüm çekenler kadın değilmi? Her yıl gelen 8 mart onların da hakkı değil mi?
Büyük küçük her kadının günü bugün ama eziyete maruz kalmış kadınları yok sayarak kutlanacak bir gün değil bence.

Benim düşüncelerim hep aşırı olmuştur. Her zaman farklı bir düşünce yapısına sahip olmuşumdur. 
Evet Kadınlar Günümüz Kutlu Olsun ama eşinden,çocuğundan,ailesinden zulüm gören kadınlarında Kadınlar Günü Kutlu Olsun.
Yapılan herhangi bir haksızlıkta ülke olarak her zaman ayağa kalkıyoruz. Fakat yıllardır bu kadın cinayetlerine ve kadın zulmüne ayağa kalkamadık. Her yıl binlerce kadın istemediğimiz sonuçlar ile karşılaşıyor. Bunlara dur diyememek, engel olamamak çok ağır. Birde üstüne haklılarmış gibi cezasız kalıyor çoğu. 
Kadın gülünce etrafını da güldürür, kadın mutlu olunca etrafını da mutlu eder, kadına ne verirsen sana karşılığında onu verir. Kadın demek öyle bir sıfatla gelip geçici bir şey olmak değil. 
Sevin bu kadınları ya gerçekten sevin. Kadınları ne kadar severseniz o kadar karşılığını alacağınızı bilin. Sevin sarmalayın. Savunmasız bir bebeğe nasıl sahip çıkmaya didiniyorsanız kadına da yapın aynısını. özellikle erkekler için diyebileceğim tek bir şey var ;
Sizi dünyaya getiren de bir Kadın.....Bunu unutmayın....
Kadına yapılan her türlü haksızlık, zulüm ve eziyet annenize ve kız kardeşinize yapılmış bir şey diye görürseniz hiçbir kadının göz yaşı akıtmasına seyirci kalamazsınız. Tıpkı annenizin ağlamasına kıyamadığınız gibi.
Kadınız evet ve bu buruk Kadınlar Günümüz Kutlu Olsun...

1 yorum:

Kızsal Şeyler dedi ki...

Çok güzel bir yazı olmuş umarım toplum kadına insan gibi davranmayı öğrenir artık :(
Bu vesileyle senin de kadınlar gününü kutlarım ♥

Yorum Gönder