17 Ocak 2016

Semtinizin Haberlerini İlk Siz Yapmaya Ne Dersiniz? PUBLİCFEED UYGULAMASI

Son bir aydır sürekli kullandığım bir uygulamadan bahsetmek istiyorum millet sizlere. Eğlence, haber, günlük yaşam ve bir çoğu bir arada olan uygulama artık diğer sosyal ağların pabucunu dama atar vaziyette. Açıkçası kendim için diyeyim başlarda pek ilgimi çekmiş olmasa da son bir ayımı bu uygulamada geçirmekten acayip keyif alır oldum.

Aslında uygulamanın amacı bulunduğunuz lokasyonlardaki diğer kişilere bilgi ve haberi en kısa yoldan ulaştırmak. Örneğin kendi semtinizde olan ve haber niteliği taşıyan tüm paylaşımları yapabilirsiniz. Fakat biz uygulamayı kullanırken biraz diğer sosyal ağlara çevirdik diyebilirim :)
Bulunduğunuz şehirde ve yaşadığınız semtte olan tüm haberleri diğer şehir ve semt sakinleri ile paylaşarak onları durumlardan haberdar etmek ve kişilere yardımcı olmak için geliştirilmiş yepyeni bir sosyal ağ platformu diyebiliriz.
Başlangıçta kullanmaya başladığınızda sıkıcı gelebilir fakat diğer kullanıcılar ile etkileşim oldukça uygulamanın keyif verdiğini anlıyorsunuz.
Açıkçası itiraf edeyim diğer sosyal ağlar gibi tarlaya ek biç yok süt istiyorum diyen yok akrabalar yok eee daha ne olsun :) Benim en çok dikkatimi çekende bu oldu. Tamamen bir haberci havasına girebilirsiniz. 
Semtinizde gelişen olayları ilk sizler paylaşıp insanları haberdar edebilirsiniz. Küçük çaplı haberci olmaya ne dersiniz? Bence harika uygulamalardan sadece bir tanesi. Gün geçtikçe gelişen bir uygulama. Küçük bazı problemleri tabiki olacak. Sonuçta diğer sosyal medya araçları da pat diye girip kabul görmedi hayatımızda. Zamanla oturdu herşey.
Eğer ruhunuzda habercilik var ise ve bunu tüm Türkiye' ye yaymak istiyorsanız bence vazgeçemeyeceğiniz uygulama diyebilirim.
Uygulama ilk olarak dikkatinizi çekmeyebilir. Bu da ne twitter instagram karışımı diyebilirsiniz. Fakat siz semtinizde olan bitenleri ya da şehrinizde olup bitenleri paylaştıkça diğer insanların bilgilenmesini sağlamanız gerçekten doğru bir yerde olduğunuzu hissettiriyor.
Belki aranızda uygulamayı kullananlar vardır ve uygulamanın nasıl olduğu hakkında az çok bilgi sahibidir. Daha sonra uygulama kullanımı hakkında detaylı bilgiler vermeye çalışacağım..
Hala geç kalmış sayılmazsınız bir göz atın ve çevrenizi olan bitenlerden haberdar edin :)

2 yorum:

Şafak KaradenizKilimcigöldelioğlu dedi ki...

Çok ilginç hemen yukluyorum

İlke Ataş dedi ki...

ilk defa duyuyorum ilginç =)

Yorum Gönder