15 Temmuz 2015

Monami Sökülebilir Cam Boyalar

Bu ara boyalarla haşır neşir haldeyim. Rengarenk uygulamaları yaparken stres atmak çok güzel. Ruh halime göre renkleri seçiyorum :)
Monami ile yine harikalar yarattım. Cam boyaları uzun süredir merak ediyordum. Monami markasına ait cam boyalar ile hem aynalar hem de cam aksesuarlar süslemek keyifli oluyor. İlk deneyimim biraz acemice oldu fakat yaptıkça keyif alıyorum. Özellikle ayna kenarlarına süsleme yapmak için tercih edilebilecek boyalar. Hem uygulama kolay hem de renk seçeneği çok güzel. Çeşitli çalışmalar yaparak cam bardaklar bile süslenebilir. Örneğin cam bir kavanoz üzerine cam boyalar ile süsleme yaparak yazlıklar da mumluk olarak kullanılabilir. Bu fikrimi de deneyeceğim. 

İki çeşit cam boyalar mevcut. Birinci seri normal klasik renklerin yer aldığı set, ikinci seri ise neon seriler. Bu sene boyama da neon renklerin tercih ediliyor olması farklı bir renk cümbüşü oluşturmamıza yardımcı olabilir. Klasik renklerin ve neon renklerin bulunduğu her iki sette altışar renk mevcut. Hemen hemen klasik renklerin neonu şeklinde düşünebiliriz. +3 yaş çocuklar için aktivite yapmak isteyen ebeveynler bile tercih edebilir. Gerçekten hem boyaması zevkli hem de kendi istediğiniz modelleri eşyalarınıza uygulayabilirsiniz. 

Cam boya kullanımında dikkat edilmesi gereken normal boyamada kenardan içe doğru yaparız fakat bu boyalarda içten dışa doğru boyama yapmamız gerekiyor. Setlerin içerisinde örnek olarak kullanılabilecek resimler mevcut. Bir de boyama yapılacak şeffaf film çıkıyor. Bunu normalde şeffaf dosyalar üzerinde de yapabilirsiniz. Seçtiğiniz modelin kenar çizgilerini şeffaf film üzerine çıkartarak biraz kurumasını bekliyoruz. Daha sonra istediğiniz renkleri seçerek modeli boyama başlıyorsunuz. Dediğim gibi içten dışa doğru boyama yapmaya başladığınız da boyanın yığılmasını engelleyebilirsiniz. Boyama işleminiz tamamen bittikten sonra  gün kurumaya bırakmalısınız. Kuruduktan sonra boyanın kenarından kaldırdığınız da komple boyalı model çıkar. Sonrasın da ise dilediğiniz eşyanızın üzerine yapıştırma işlemi yapabilirsiniz. Yapıştırma işleminde herhangi bir yapıştırıcı kullanmıyoruz. Cam boyalar kendiliğinden eşya üzerine yapışıyor.Dileğiniz zaman modeli çıkartabilir farklı bir eşya üzerine yapıştırabilirsiniz.
22 ml boyutunda ve uzun süre kullanabilirsiniz.
Uygularken üzerinize bulaşması durumunda sıcak su ile yıkadığınızda çıkar.
Yoğun boyama yaptığınız bölgeler biraz geç kuruyacağından tamamen kurumasını beklemeniz deseninizi daha rahat çıkartmanızı sağlayabilir.
Monami boyaların ucu sivri ve boyayı sıktığınızda kendiliğinden çıkar. Boyama yaparken bu uç ile kolayca boyama yapabilirsiniz. 
Renk seçeneği bakımından zengin olan Monami Sökülebilir Cam Boyalar çeşitli renkler ile yaptığınız boyamaların farklı olmasını sağlar.
Son olarak Monami boyalarını çeşitli internet sitelerinden ve bir çok kırtasiyeden temin edebilirsiniz. 
Çocuklardan ziyade yetişkinlerin bile boyamaktan keyif alacağı bir etkinlik.
Sizler için birde boyamanın nasıl olacağı ile ilgili video çekimi yaptım. İthalatçı Şarkgülü Kırtasiye web sitesinden de tüm boyaların özellikleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.


2 yorum:

ÖRGÜÇANTAM-Hatice yazıcı dedi ki...

Ellerinize sağlık.güzel bir çalışma bu ortaya çıkardığınız desen ya da resimler yıkandığın da bozulma olmuyorsa kullanım çok fazla ama su zarar verir mi acaba diye aklıma takıldı.:)

Handan dedi ki...

Biz de bunlardan yapıp buzdolabını süslemiştik :)

Yorum Gönder