25 Temmuz 2015

DecoraButik ile Taş Yapımı

Son zamanlarda hobi işlerine merak sardığımı biliyorsunuz. Son olarak yine bir taş yapımı ilgimi çekti. Bazı takipçilerimin de taleplerini göz önünde bulundurarak taş yapımı ile ilgili de sizlere önerebileceğim ve bizzat denediğim ürünlerden bahsedeceğim.
Son yıllarda sıkça görüyoruz. Taş yapımı ve sabun yapımı. özellikle ev hanımlarının bütçeye katkıda bulunmak için başladığı bu sektör şimdiler de tavan yapmış durumda. Çeşit çeşit modelde ki taşlar ve sabunlar çok ilgi görüyor. Buket tarzında oluşturarak kendi yaptığınız hediyelikler oluşturabilirsiniz. 
Sabun yapımı gibi taş yapımıda çok kolay. Aslında taş yapımı biraz daha kolay diyebilirim.

Taş tozunu denediğim Decorabutik, harika ürünleri var. Normal de farklı bir firmadan aldığım taş tozum vardı fakat beğenmedim. Decorabutik taş tozu hem kıvamı bakımından hemde kalıpta her boşluğu rahatlıkla doldurması açısından kaliteli geldi. Ayrıca çabuk kuruma özelliği de mevcut. Başka bir firmaya ait taş tozunu kullandığımda yıkanamadığını ve dağıldığını gördüm fakat Decorabutik taş tozu inanılmaz şekilde kullanışlı. Yıkama yapsam dahi başarılı bir sonuç elde ettim.
Taş yapımı oldukça kolay. Gerekli malzemelere gelince taş tozu, su, kalıp, esans ve boya. Aslında kendinden kokulu ve esanslı taş tozları da mevcut. Renkli taş tozlarını da tercih edebilirsiniz. Herhangi ekstra renk kullanmanıza gerek kalmayabilir. Kalıbınıza gidecek olan miktarda taş tozunu herhangi bir kaba koyduktan sonra su ilave ediyorsunuz. Genellikle taş tozunun yarısı kadar su kullanımı tavsiye ediliyor. Fakat taş tozu miktarını biraz fazla tutarsanız bu seferde çabuk donmasını sağlayabilirsiniz. Taş tozu ve suyu iyice karıştırdıktan sonra esans ve boya katımını yapıyorsunuz.Malzemelerin iyice karıştığından emin olduktan sonra kalıbınıza hazırladığınız karışımı dökerek 20 dakika bekletiyorsunuz. daha sonra kalıptan kolaylıkla yaptığınız taş modelini çıkartıyorsunuz. Dilerseniz sonrasında üzerine boyama yapabilirsiniz. Ayrıca kalıba döktüğünüz toz karışımı henüz kurumadan çubuk yada kürdan batırıp sopalı hale getirebilirsiniz. Ben deneyimsiz bir taş yapımcısı olduğum için bunları yeni yeni öğreniyorum.


Decorabutik malzemelerinden oldukça memnun kaldım. Bundan sonra yapmaya devam edersem ilk başvuracağım yerlerden biri diyebilirim. Hızlı kargo gönderimi ve bol seçenekler ile memnun kalacağınızı umuyorum. İlgi ve alakalı oluşları da gerçekten istenilen bir durum. Decorabutik ayrıca tüm özel günlerinizde de yanınızda oluyor. istediğiniz modelde sabun ve taş üretimini de gerçekleştiriyor.

İlgi ve alakasından dolayı Decorabutik sahiplerine çok teşekkür ederim.Bundan sonraki alışverişte tekrar görüşmek dileği ile. 
Küçükte bir video çektim sizlere sormak istediğiniz herhangi bir şey olursa yorum yapabilirsiniz.
Decorabutik ürünlerinden memnun kalan biri olarak sizlerinde web sayfasına ve sosyal medya hesaplarına göz gezdirmenizi rica ediyorum. Mutlaka sizin de ilginizi çekecek ürünleri mevcuttur. Fiyat olarak uygun ve her bütçeye hitap edebilecek bir alışveriş sitesi. Özellikle kapıda ödeme sistemi dikkatinizi çekecektir. Bu sayede internetten alışveriş yapan kişilerin kapıda ödeme imkanının bulunması daha güvenilir bir alışveriş yapmalarını sağlayacaktır.Decorabutik İnstagram

Siparişler için ;Whatsapp ;

0541 795 61 52


1 yorum:

yasemin daran dedi ki...

çok güzel emeğinize sağlık

Yorum Gönder