10 Haziran 2015

PEVEA ile Cam Kumlama Krem ve Şablon

Daha önce www.tutkalmarket.com ürünü olan çiçek tutkalından bahsetmiştim. Şimdide yeni yaptığım cam kumlamadan bahsetmek istiyorum. Evde ki bir çok cam eşyanıza uygulayabileceğiniz çok kolay bir yöntemle eski cam eşyalar yenilenebilir. Benim çok hoşuma gitti cam kumlama. Özellikle bir ara gece lambası yapmayı düşünüyorum. Şimdilik vazoda denedim. 
Hepimizin evdeki cam eşyaları zaman zaman değiştirip farklılık yaratma isteği olabiliyor. Bir de kendimiz yaptıkmı tamamdır :)
Ben ev içerisinde eşyalarla oynamayı çok severim. Onlara yeni bir şekil verip kendi ürettiğim şeyler olması çok hoşuma gidiyor. Bu aralar hobilere sarmış durumdayım. Bir çok hobi yazısı ile karşılaşacaksınız :)
Gelelim cam kumlamaya ;

Yine tutkalmarket.com adresinden temin ettiğim cam kumlama kremini kullandım. İstediğiniz şablonu yapabiliyorsunuz. Tamamen kendi zevkinize göre de uygulayabilirsiniz. Ben ilk denememi hazır bir şablon ile yapmayı tercih ettim. Gül şablon vazoma da ayrı bir hava kattı.
Temizlenmiş cam eşya üzerine şablonumuzu yapıştırıyoruz. Ayrıca şablonu eğer bir yazıcınız var ise yapışkanlı kırtasiye malzemelerinin üzerine çıkartarak istediğiniz modeli yapabilirsiniz. Şablonu yerleştirdikten sonra bir fırça yardımı ile şablon üzerine cam kumlama kremini uyguluyoruz. Bunu kalın bir şekilde fırça darbeleri ile yapıyoruz. Eğer sıyırarak yaparsak şablon üzeri çizgi çizgi olacaktır. Bir de en güzel yanlardan biri kullandığınız kremin geri kalanını tekrar kabın içerisine sıyırıp koyabiliyorsunuz.
Kremi şablon üzerine fırça darbeleri ile yaptıktan sonra 5 dk bekletiyoruz. Daha sonra dediğim gibi kalan kremi kabın içine alabilirsiniz. Ardından su ile ile temizleyerek şablonu çıkartıyoruz.


 Sonunda hazır.İstenilen modeli cam eşyalarınıza uygulayabilirsiniz.


Makina da dahi yıkanabiliyor. Zamanla aşınma olmuyor.Hadi bakalım sizlere de kolay gelsin. Aynalarınıza da istediğiniz modeli yapabilirsiniz. Bir fikir olsun :)
Pevea cam kumlama kremi oldukça başarılı bir sonuç çıkarttı.. www.tutkalmarket.com sitesinden temin edebilirsiniz. Oldukça uygun fiyatlı ve kullanışlı.
Sanırım evdeki tüm cam eşyaları kumlama yapıp yenilikler yapacağım. Bu kadar kolay olması da cabası :)
Cam kumlama ile ilgili sorularınız olursa da memnuniyetle cevaplarım

1 yorum:

kedilievin tarzi dedi ki...

çok iyi fikir bayıldım valla.eline sağlık.

Yorum Gönder