26 Mayıs 2015

Supla Yaptım

Uzun zamandır aklımda olan supla yapımı sonunda oldu :)
çok kolay ve pratik olup sofralardan süsü püsü eksik bırakmamak gerek :)
Öncelikle supla için istediğiniz desende bir elişi yapabiliyorsunuz. Ben eskilerden kullandım. Birde bu işlerde çiçek tutkalı kullanılması gerektiğini öğrendim. Öyle nalburda kırtasiyede kolaylıkla bulamıyorsunuz. Babam az eziyet çekmedi bulacak diye :) Sonunda internette çiçek tutkalı araştırıp oradan aldım.
Tutkalmarket.com adresinde çiçek tutkalı ve diğer tutkal ürünlerini kolaylıkla bulabiliyorsunuz. Ayrıca tutkalmarketi.com'un müşterilerine istediği kadar malzeme satıyor olması fazla alıpta ziyan etmeyide engellemiş oluyor.Bu politika ile hem doğaya hemde israfa engel olmuş oluyorlar :)
Gelelim suplaya ;

Aldığınız çiçek tutkalını su ile karıştırıyorsunuz. Çiçek tutkalının bir diğer özelliği kuruduğunda tutkaldan iz kalmıyor şeffaflaşıyor. Bu yüzden özellikle elişi projelerinde çiçek tutkalı kullanılıyor.
Supla yapmak istediğim parçayı su ile karıştırdığım tutkala batırıyorsunuz. ardında iyice sıkarak bir karton üzerine alıp iğneler ile uç kısımlardan tutturuyorsunuz. Birgün boyunca kurumaya bırakıyorsunuz. Sonuç ; misafirlerinize yemek sofrası hazırlarken çok hoş bir sunum yapmış oluyorsunuz. Çok kolay ve pratik bir uygulama. Sanırım evdeki tüm dantelleri ve çeyizleri tutkallayacağım :)))) Anne Sultan biraz isyan edecek :)
tutkalmarket.com adresinden sizlerde rahatlıkla yapacağınız el işlerinizde kullanacağınız tutkal ve tutkal çeşitlerini çok uygun fiyata alabilirsiniz. Fiyat olarak dışarıya göre gerçekten uygun. istediğiniz kadarını almakta elinizde fazla kalmasına engel olacak.Tutkalmarket.com ile ilgili geniş bilgiyi de sizlerle paylaşmak istedim.;

''Biz mikrokim kimya ve makina san tic ltd şti olarak,tutkal üreten bir firmayız.
www.tutkalmarket.com bizim satış sitemiz.Kimya mühendisi bir ekip tarafından ürünlerimiz kontrol edilmekte ve tüketiciye doğru
ürünü uygun fiyata ulaştırmak durumundayız.Biz uzun  yıllar endüstriyel tutkal elde ettiğimiz tecrübeyi buraya aktarmaya çalışıyoruz.

Özellikle yurtdışından çok yüksek paralarla ithal edilen ürünler ciddi bir döviz kaybına neden oluyor.Biz İhtiyacın kadar  al diyoruz.
Bu şekilde alınıp sokağa atılan çok ürün var ve arkasında kimse yok.Bu bilinci oluşturmaya çalışıyoruz.''


Alışveriş yapmak için ve sosyal medya hesapları için aşağıdaki linkleri ziyaret edebilirsiniz;


www.tutkalmarket.com online satış sitemiz.
https://www.facebook.com/Tutkalmarket buradan hem sipariş alıyoruz hem de soruları cevaplıyoruz.
https://www.youtube.com/user/tutkalmarket burada videolarımız var.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder