2 Mayıs 2015

Adamlıktan Çok Madamlığa Yakışanlara İthafen

Dünya bir garipliğe bürünmüş ki ne kadar küfür etsen ne kadar hakaret etsen o kadar yüzsüz.Aslında dünyayı bu kadar şerefsiz ve yüzsüz kılan da içindekiler. Yüze gülen herkes arkanızdan bir iş çeviriyor. Hepsinin ince hesapları var. Normal de şeytanın aklına gelmez şeytan bile takke çıkarır kiminin önünde.
Şaşmamak elde değil.Yıllarca birine güvenirsiniz sonrada bir bakmışsınız güvenilen insan bambaşka bir dünyada. Rezilliğin bini bir para olmuş hayatında.Şerefsizlik diğer adı olmuş yüzünüze gülen kişilerin yüzsüzlüğünde. Ne tuhaftır ki herkesin hayatında bir kaç tane vardır böyle insan.Yani dünyanın içinde olan.Adam olup kırıp kıçını oturacağına başka alemlerde aklı olan zihniyetlerin iyileri yok etmesi gibi aslında.İyilere de onlar yüzünden bu sıfat takılır kimi zaman.
Aslında kendilerini kandırmaktan başka da bişey yapmazlar. Yalanı marifet sayıp bir çok hayata eziyet ederler. ADAMlık MADAM olmuş derler ya aslında tam da doğru bir söz. Delikanlıyım diye gezinen çok insan olur etrafımızda halbuki adam yada delikanlılık bu zamanda cinsiyetten çok taşıdığı asilliğin hakkını veren,cinsiyet farkı gözetmeksizin kazanılan bir sıfat bana göre.
Çoğumuzun erkeğe yakıştırdığı adam gibi adam,delikanlı adam sözleri birşeylerin arkasında durup savaşan kadınlara denmeliydi.Ciğeri beş para etmez erkeğe yapılan adamlık sıfatı adamlıktan çıkıyor madamlığa giriyor ne yazık ki.
Peki bu madamlar ne yapar?
Öncelikle şerefsizliklerini gizlemeye çalışırlar. Karşılarındakini salak yerine koyarlar.(Halbuki asıl salak kendileri) Kendilerine bişeylerden mazeret çıkarırlar. Karşındakini sorgular ön yargılarıyla.Bir kere yalan konuşurlar.Gözünüzün içine baka baka yalanlarını sıralarlar.Hiçbişey olmamış gibi canım cicim yaparlar. Sahip olduklarını sandıkları değerleri yok etmeye çalışırlar.Zaten senin bir değerin yokki üstüne bi de değer kaybetmeye uğraşıyorsun. Kandırırlar. Bu şerefsizliklerinin vazgeçilmez kanıtıdır. Ve bunun gibi bir çok şey işte.
Ya ne diye yaparlar bilmem. Adam olupta adam gibi davranıp şu dünyayı kirlettiğinizde elinize ne geçiyor. Bir çok insana tarifsiz duygular hissettirdiğinizde başınız göğemi eriyor.Şerefsizliğinizi durup kendi kendinize yaşasanız ve şerefi olana sizin yüzünüzden dil uzatılmasa olmuyor mu?
Cinsiyet gözeterek sorayım şimdi anan seni erkek doğurdu da ne oldu ne yapabildin şerefini elinde tutabilmek için???
Birde cinsiyet gözetmeden sorayım? Dünya içerisinde şerefini koruyan ve kimseye kötülük etmeden hayatını idame ettiren dünyada var olan varlıklar nerede?

Kadın ya da erkek hiç farketmez. Kadının da adamı olur erkeğinde adamı olur. Marifet erkek doğmakta değil o erkeğin ya da kadının içini adamlıkla doldurabilmek.

Not : Bir haber okuyup kızdım onun sonucunda bunlar çıktı kusura bakmayın...

1 yorum:

ÖRGÜÇANTAM-Hatice yazıcı dedi ki...

çok da doğru yazmışsın , fena kızdırmışlar seni:))

Yorum Gönder