21 Şubat 2015

Çok mu Zor Lan Adam Gibi Sevmek


Nerdeyse iki gündür yazmak isteyipte bir türlü yazamadığım cümleler var aklımda. Her gün kadına şiddet olaylarının yaşandığı bir ülkede yaşıyoruz. Hatta şuan bile ben bu yazıyı yazarken bir yerler de şiddet gören, tecavüze uğrayan,taciz edilen kadınlarımız vardır. Çok mu zor lan erkek milleti bir kadını adam gibi sevmek ?
Kadın oldum olası savunmasızdır. Evet güçlüdür duygusal olarak, her zorlukta ayağa kalkmasını bilir anka kuşu misali tekrar küllerinden doğabilir ama bu demek değildir hayvan bir erkeğin ona zulüm yapması gerektiği. Erkeklerin beyninde ne geçer bilmem kadın denilince ezilmesi gerekiyor diye bir şey yok hayatta. Unutmamak gerek erkeği dünyaya getiren de bir kadın. Kadına yaptığınız her şiddet ananıza yapılmış ağır bir hakarettir.
Şiddet illa fiziksel olacak diye bir şey yok psikolojik olarakta kadınlara şiddet uygulayan bir cins var karşımızda. Nasıl bir cinssiniz ki adam gibi sevmeyi bile beceremiyorsunuz.
Erkek diyorsunuz kendinize o halde herkes erkek. İşin özü o erkeğin içinde adam barındırabilmek.
Adam demek, adam gibi adam demek sevmeyi beceremediğin kadına bile şiddetinin olmaması demek, seviyorum dediğinde bir damla gözyaşına bile kıyamamak demek, inciteceğin kalbin bir kadına ait olduğunu unutmamak demek, hayatında olan kadına sahip çıkmak demek, her koşulda yanında olabilmeyi bilmek demek, kendi isteklerin için kadını kullanmamak demek ve buna benzer bir çok şey.
Ne barındırıyorsunuz lan içiniz de bin bir türlü yalan dolanla karşısına çıktığınız kadını kırıp incitmeye ne hakkınız var? Size bu hakkı kim verdi? Kadına uyguladığınız şiddeti dönün kendinize uygulayın, kapatın kendinizi kapattığınız yerde geberin kalın. Kadınların size ihtiyacı yok. Madem beceremiyorsunuz insan olup adam gibi sevmeyi o zaman çıkmayın sokağa.
Aşırı bir tepki vermiş olabilirim ama kadına yapılan fiziksel ya da psikolojik şiddetinde düşmanıyım kusura bakmayın.....

Erkeklere not :
Adam olmak cümlesine hayatınız da bir kere olsun açın sözlüğe bakın. adam gibi adam olmak istiyorsanız önce bir sevmeyi öğrenin. Kadına şiddet uygulamayı kesin, Uyguladığınız şiddette neler kaybettiğinizi bilin. Adam gibi sevin lan. Sevmiyorsanız insan gibi çekin gidin. Hiç bir kadının hayalleriyle, umutlarıyla, geleceğiyle oynamayın. Adam olun be hayatınız da bir kez olsun adam olun, adam gibi davranın.Gözyaşı döktürdüğünüz, canını acıttığınız kadının kıymetini bilin.Kadına ne kadar güzel şeyler yaşatırsanız sizi o kadar hayata bağlar. Adam olun lan korkuluk değil,şerefsiz değil. Yüreğiniz olsun kalbinizi taşıdığınız yerde sadece kalbiniz organ sıfatı görmesin.
Adam gibi adam olup adam gibi sevmesini bilin. Çok mu zor lan adam gibi sevmek............

2 yorum:

ÖRGÜÇANTAM-Hatice yazıcı dedi ki...

Yüreğine ,kalemine sağlık canım.
Sevmek dünyanın en kolay duygusu ama insan olmayı başarmak lazım önce:(

Zuri Chan dedi ki...

Doğru söze ne denir ki...

Yorum Gönder