25 Kasım 2014

Piruze ve Oğulları - Sinan Akyüz

Daha önce Şam'da Bir Türk Gelini isimli birinci kitabını okuduğum Sinan Akyüz bu sefer Piruze'nin oğullarına kavuşup neler yaşadığını ve oğullarından ayrı kaldığı zamanlarda Piruze ve Wassim'in neler yaşadıklarını anlatıyor.

Birinci kitapta çocuklarını bırakıp kaçmasına sebep olan her olayı ayrıntılı anlatan yazar,okurlarının ısrarını göz önnde bulundurup kaçtıktan sonra neler olduğunu anlatmak için ikinci kitabıda yayınlıyor.
Şam'da Bir Türk Gelini daha çok Piruze'nin yıllarca çektiği eziyeti anlatmasına rağmen ikinci kitap çocuklarına nasıl kavuştuğunu,yıllarca ayrı kaldığı çocuklarının hasretine nasıl dayandığını anlatıyor.
En acısı da yıllara Piruze'ye eziyet eden eski kocası Wassim kitabın sonunda ölüyor.Aslında daha kötü bir ölüm olmasını tercih ederdim.Fakat Wassim yıllarca yaptıklarının cezasını zaten yaşayarak ödemiş gibi.
Çok fazla okuduğum kitapları ayrıntılı anlatmayı sevmediğimi az çok hepiniz biliyorsunuz bu yüzden bu kadar ayrıntı yeterli gibi :)
Sinan Akyüz'ün yine okunması gereken kitaplarında biri daha.Öncelikle ilk kitaptan başlamanızı tavsiye ederim çünkü olayları daha iyi anlayabiliyorsunuz.
Bir sonraki kitapta görüşmek üzere :)))))

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder