17 Mayıs 2014

Hüznün Kinin Üzüntünün Gözyaşının adı SOMA

Bugün tam 5 gün oldu.
Anaların gözyaşları akmaya,çocukların babasız kalmaya,kardeşlerin yarım kalmaya başladığı tam kocaman 5 gün.Kim dindirecek ki yüreklerinde kopan fırtınayı,gözlerinden akan gözyaşları :(
Maden işçilerimizin başına gelen felaket unutulacak gibi değil.Darmadağın hayatlar bırakacak ardında.
Üç beş kuruş fazla para kazansın diye insan canını tehlikeye atıpta kasılarak gezen,işçinin üzerinden edindiği lüksle yaşayıp giden şerefsizler,altlarında son model arabalarıyla hava atıp birbirine gösteriş yapan ahlaksızlar yine yapacaklar dilediklerini.
Nasıl bir vicdandır ki çıkıp hala vicdanım rahatsız diyebiliyor.Vicdanı olmayan birinin nasıl vicdanı rahatsız olabilir?
Aynı şeyleri kendi evin yaşasaydı kendi ailen yaşasaydı ne hissederdin be kansız adam.
Aşırı sinirliyim herşeye aşırı isyankarım.Lanet okuyup suratına tükürmek istediğim çok insan var.Yine elden bişey gelmiyor.
Başımız sağolsun demek bu kadar ağır geliyor bu sefer.Onca bebeğin babasız kalışına mı üzülürsün,anaların yüreğine düşen evlat acısına mı üzülürsün,kardeşlerin diğer yarısını kaybettiğine mi üzülürsün,adaletsizliğin olduğu şu dünyada yapılan şerefsizliğe mi üzülürsün ??? Neye üzülürsün he ???? Yürekleri nasıl dindirebilirsin?
Tam 301 tane baba,kardeş,evlat,can bu kadar mı basit herşey.
Yazıklar olsun bize yazıklar olsun o tepedekilere.Yüreğimden çok şey geçiyor da dile düşüremiyorum.Bir kaç kelime bir kaç cümle kurmaktan başka bir şey gelmiyor elimden.Tıkanıyorum düşündüklerimi dile getirirken çünkü bize bu Ülke böyle bırakılmadı ama üç beş şerefsiz gelip bu hale getirdi.
Yüreğim günlerdir kırık günlerdir yorgun günlerdir isyanda...Hem düzene hem adaletsizliğe hem de hala birilerinin birilerini korumasına.
Kimse üzerine almayacak her bir blogger arkadaşımın söylediklerini yine eskiye dönecek herşey.Yine aynı düzen devam edecek.Yine canlar gidecek.Kimse kılını kıpırdatmayacak.Bu düzen böyle gelmiş böyle gidecek denilecek.Lanet olsun herşeye içinde bulunduğumuz acıya lanet olsun.
Sen üzülme SOMA.....Sen merak etme...Sen rahat ol...Gün gelir devran döner.Bugün canını acıtan kim varsa hepsinin vakti gelince canı acır.Babasız kalan ne kadar bebeğimiz varsa Yurdum baba olacaktır ne kadar kardeşsiz kalan varsa Yurdum kardeş olacaktır ne kadar evlatsız kalan ana varsa Yurdum onada evlat olacaktır.Biliyorum yerini tutmaz ama yanında olduğumuzu bil SOMA....
Başımız Sağolsun Türkiyem..


1 yorum:

yuzyillikkonak dedi ki...

Acılar unutulamayacak kadar büyük :,(

Yorum Gönder