2 Nisan 2014

Maklora Kalıcı French Yaptık :)

Yaz geliyor yaz geliyor.Tabiki saç bakımları cilt bakımları derken tırnaklarımıza da bakımı unutmuyoruz :)
her daim bakımlı tırnaklar herkesin hayali bende bu hafta Makloranın kalıcı french kitini deneyebildim.
Ayrıca ben normalde french sevmem böyle alışmışım rengarenk ojelere bu yüzden genel olarak french yapmam yaptırmamd ama Makloranın kalıcı french setinin hem uygulamasını hemde duruşunu sevdim.Evde de uygulayabilceğiniz ve uzun süre kullanabileceğiniz bir kit.


Hadi bakalım geçelim uygulamaya :)
Başta tırnaklar tamamen temizlenmiş olması gerekiyor.Her kalıcı oje uygulaması gibi yağsız tırnaklar ve manikürlü bir el olması işleminizi kolaylaştıracaktır.
Öncelikle set içerisinden çıkan pembe törpü ile tırnak yüzeyini tahriş etmeden tırnağın matlaşmasını sağlıyoruz.Zaten bir kaç kere yüzeyden geçirdiğinizde tırnak matlaşıyor.
Ardından tırnağınıza uygun french uçlarımızı seçiyoruz.Maklora french kitine numaralı olarak tırnak uçları koymuş bu uçlar zaten french ucu için : )
Uygun french uçlarını seçtikten sonra kitin içindeki yapıştırıcı ile uçları tırnaklara yapıştırıyoruz.Kolaylık olması için zaten tırnağa koyduğunuzda tırnağınıza dayanıyor ve yamuk olmasınıda engelliyor.
Tırnak uçlarını yapıştırdıktan sonra uçlarından ters çevri kırarak sadece uçların tırnakta kalmasını sağlıyoruz ve başta tırnaklarımızı matlaştırma işlemi yaptığımız pembe törpü ile uç kısmı ve tırnağımızı aynı hizada üst yüzeyi alıyoruz.Amaç burda bombelik oluşmaması.

Hemen ardından tırnağımıza şeklini veriyoruz.

Bu işlemin ardından 1 numaralı base coat ürünümüzü tırnağımıza uygulayıp bir kaç dakika kurumasını bekliyoruz daha sonra top coat uygulamasınıda yapıp yine bir kaç dakika kurumasını bekliyoruz.


Veeee  tırnaklarınızda kalıcıoje uygulaması bitmiş oluyor.
Normal kalıcı ojeler yani jel sistemler cihazda kuruma sağlıyor fakat Maklora kalıcı french setinde cihaz kullanmanıza gerek yok.Hatta ben tüüm işlem bittikten sonra yüzeye birde açık renk oje uygulaması yapıyorum pembe yada süt rengi kullanabilirsiniz.İsteğinize kalmış artık :)))4 yorum:

Şeyma B. Kaptan dedi ki...

Kullanımı da kolaymış:) Nereden alabiliriz bu ürünü?

My Little Mascara dedi ki...

Bende tam kalıcı oje yaptırsam mı diye düşünüyordum bu postu gördüm çok yararlı oldu teşekkür ederim :)

Birkaç soru sorabilir miyim ?
Ürünü nereden temin edebiliriz ya da siz nereden aldınız ?

Birde fiyatı hakkında bilgi verir misiniz?

Bu arada bloğumda minik bir çekiliş yapıyorum katılmak için lütfen bloğumu ziyaret eder misiniz ?

http://mylittlemascara.blogspot.com.tr/2014/04/mini-minicik-bahar-cekilisi.html

Esra Hanedan dedi ki...

Leona kozmetikten temin edebilirsiniz.fiyatınıda oradan öğrenebilirsiniz.

mimarngzunden makyaj dedi ki...

Bayıldımm çok pratikmiş :))

Yorum Gönder