6 Mart 2014

Tırnak Spa Serisi # 2 - Kuru ve Kırılgan Tırnaklar

Merhabalar :)
Biliyorsunuz ki bir tırnak bakım serisine başlamıştık sırada kuru ve kırılgan tırnkların bakımı var.
Kuru tırnakların neme ihtiyacı vardır ve sürekli kırılmaya maruz kalır hatta uzayamaz bile bu yüzden her üründe kullanılmaz açıkçası her tırnağa.
Kuru ve kırılgan tırnaklarımıza biotin desteği yapmamız gerekiyor.
Alessandro Nail spa serisi olan Kuru ve kırılgan tırnaklara bakımı rahatlıkla yapabiliyoruz.
Daha önce burada tırnak tipinizi seçtiyseniz ve pembe renkli kısım seçimlerinizde fazlaysa kullanacağınız ürünler neler bakalım ;  • Kuru ve kırılgan tırnaklarımızda ojemizi çıkartabilmemiz için yine asetonsuz oje çıkarıcımızı kullanıyoruz.Asetonsuz oje çıkarıcımız lesitin içerdiğinden aslında ojemizi çıkartırken bile tırnağımıza bakım sağlıyor.Tırnağın nem dengesini ve nemi tutma kapasitesini artırıyor.
  • Törpü her zaman önemli.Kuru ve kırılgan tırnaklarımıza da tırnağa uygun gritli bir törpü kullanmamız gerekiyor.Hızlı ve hassas bir şekilde törpülememiz gerekir.
  • Biotin içerikli oje şeklinde sürülebilen tırnak sertleştiricimizi kullandığımızdaysa tırnağın nemlenmesini sağlıyoruz.8 hafta boyunca kullanıldığında tırnaklarımızın uzun sürede dayanıklılık sağladığını görüyoruz.(oje altına kullanılabiliyor ve günlük oje tazelemeniz gerekiyor baz larak kullanıldıysa.Çünkü biotin içerikli sertleştirici günlük temizlenmezse ojede soyulma yapabiliyor)
  • Kuru,kırılgan ve çatlayan tırnaklara en son olarak tırnak kremimizi uyguluyoruz.Tırnak kremimiz tırnakları nemlendirdiği gibi tırnağımıza elastikiyet sağlayıp hem uzamaya yardımcı hemde tırnak kırılmasını önlüyor.
Sizin içinde benim gibi tırnaklarınız önemliyse doğru ürünle doğru bakımı tırnaklarınıza yaptırın.Her tırnağa tırnak yapısına aynı ürün kullanılmaz.

Hadi bakalım iyi bakımlar :)

Dayanıklı tırnakların bakımına buradan bakabilirsiniz :)

7 yorum:

Belgin Guven dedi ki...

tırnağın kuru olduğu nasıl anlaşılır? benimki bu serimi diğerimi (henüz eklemediğin) bilemedim, tırnaklarım kenarlardan ayrılıyor, uçlardan kırılıyor ve bir türlü uzatamıyorum :(

Esra Hanedan dedi ki...

Tırnak tipiniz hangisi postuma bakın belgin hanım..ancak oradan bulabilirsiniz yada gittiğiniz salonda uzmana sorun

Belgin Guven dedi ki...

baktım da ikisi de uyuyor:))))))))

Esra Hanedan dedi ki...

Öncelikle tırnak nemini verip daha sonra sonraki problemlerin çözümüne bakacaksınız

Belgin Guven dedi ki...

tamamdır peki bu ürünlere nereden ulaşabiliyoruz?

Esra Hanedan dedi ki...

Alessashop sitesinden yada gittiğiniz bir kuaför salonu ve güzellik merkezinden.

Belgin Guven dedi ki...

teşekkürler:)

Yorum Gönder