23 Aralık 2013

Liane Moriarty-Yeniden Başlamak İçin Güzel Bir Gün

Bir gün bir kaza geçirseniz ve kaza sonunda hayatınızın son 10 yılını hafızanızdan silinmiş olduğunu öğrenseniz siz ne hissederdiniz?


Alice 3 çocuk annesi.Her gün rutin hayatındaki gittiği spor salonunda bayılarak kafasını çarpıyor ve uyandığında hayatının son 10 yılını hatırlamıyor.
Eski Alice  3 çocuğu olan,eşiyle boşanma arifesinde ve sevgilisi olan başarılı bir kadın.Kaza sonrasında 10 yılı hafızasından silinerek 1 hafta boyunca yaşamına bu şekilde devam ediyor.Taki büyük gün gelip herşeyi hatırlayana kadar.
Evliliğinin bitmek üzere olduğunu 3 çocuğunun olduğunu hatırlamıyor.Eski Alice'in yaptığı hatalarla dolu 10 yıl tamamen siliniyor.
Yeni Alice ile geçirdiği süre 1 hafta ve yaptığı hataları düzeltmeye eşini kazanmaya çocuklarını tanımaya çalışıyor.
Nick kocası.kendini tamamen işe vermiş bu sebepten evine,çocuklarına,eşine zaman ayıramayan bir baba haline gelmiştir.Eşiyle sürtüşmeli bir boşanma yaşıyorlardır ve Alice hafızasını yitirdiğinde onu hala ilk zamanlardaki Nick gibi sevdiğini söylüyor.Nick sürekli hatırladığında benden nefret edeceksin diyor.
Bir gün hayatlarına Gina isimli bir kadın giriyor.Alice yaşımının çoğunu Gina ile geçiriyor.Evliliğinde çatlaklıklar bu sırada oluşmaya başlıyor.Gina hazin bir ölümle hayatını kaybediyor.Alice hayatının eskisi gibi olmayacağını düşünüyor.
Bütün kötü anıları hafızanızın sildiğini düşünsenize sanırım en güzeli de bu olsa gerek :)
Elisabeth,Alice 'in ablası ve kısırlık tedavileriyle uğraşıp duruyor çünkü hayatta istediği tek şey bir çocuk sahibi olmak.
Kitapları böyle uzun uzun anlatmadığımı biliyorsunuz.Onun içinde açıklama çok yapmıyorum merak edin diye :)))
Neo Kitap tarafından yayınlanan Yeniden Başlamak İçin Güzel Bir Gün isimli bu kitabı mutlaka okumanızı tavsiye ediyorum.
Akıcı bir dili var ve olayları takip etmeniz çok kolay.Özellikle mutlu bir sonla bitmesini istiyorum diyorsanız kitapların okuduğunuzda keyif alacaksınız.
Beni en çok mutlu bitmesi sevindirdi diyebilirim.Hadi bakalım iyi okumalar :)))

1 yorum:

Sedef Erhan dedi ki...

Çok ilginç bir konuya benziyor, elimdeki bitince başlayacağım mutlaka.

Sevgilerle

Yorum Gönder