24 Kasım 2013

YAZ BİTTİ. CİLT LEKELERİYLE SAVAŞMA ZAMANI!

Yaz ayları boyunca güneşin zararlı UV ışınlarına yoğun olarak maruz kalınması sonucunda cildimizde derin ya da yüzeyel lekeler oluşur. Çil, solar lentigo, melazma, berloque dermatit (Parfüm, kolonya ve bazı kozmetiklerin içinde bulunan psoralenlerin deriye temas ettiği yerlerde güneş sonrası oluşan lekeler), fitofodermatit(bazı bitkilerin deriye temas ettiği yerde güneş sonrası oluşan cilt lekeleri) gibi farklı çeşitleri olan cilt lekeleri, özellikle güneş ışınlarının yoğun olduğu saatlerde güneşlenenlerde, güneşle kızaran fakat bronzlaşamayan beyaz tenli, açık renk gözlü kişilerde, buğday tenli lekelenmeye müsait cildi olanlarda kolaylıkla oluşabilmektedir.
Güneşin zararlı etkilerine bağlı olarak gelişen cilt lekeleri, Eylül ayı sonrasında veya deniz mevsiminin bitiminde, güneşin etkinliğini kaybetmeye başlamasıyla birlikte tedavi edilmeye başlanır.
LEKE TEDAVİSİ SEZONU AÇILDI!
Klinik, hastane ve merkezlerde çeşitli yöntemler kullanılarak yapılan leke tedavilerinin başarıya ulaşması için tedavinin, leke açma ve cilt tonunu homojen bir yapıya kavuşturma özelliğine sahip ürünlerle desteklenmesi ve cildin yüksek koruma faktörlü bir güneş ürünüyle korunması önemlidir.
LEKE TEDAVİSİNDE CERES


 
Ürettiği dermokozmetik ürünlerle başarısını tescilleyen Ceres Kozmetik, lekeli ciltler için ürettiği Lightener Serisi’yle leke tedavisinde çığır açıyor.
ANTI- SPOT CREAM
İçeriğinde bulunan etken maddelerle, leke oluşumuna sebep olan enzimleri inhibe ederek, cilt lekelerinin giderilmesine ve oluşumunun engellenmesine yardımcı olur. Hedef üzerinde etki göstererek, cildin renk farklılıklarını dengeler, homojen bir cilt tonu kazandırır. Cildi nemlendirirken, parlak ve aydınlık görünüm kazanmasını sağlar.
ANTI-SPOT CLEANSER GEL
İçerdiği glikolik asitle cildi temizler, cilt lekelerinin giderilmesine ve oluşumunun engellenmesine yardımcı olur. Ton farklılıklarını dengeleyerek, cildin homojen ve aydınlık bir görünüm kazanmasını sağlar. 

 

Ceres leke giderici krem  ve temizleme jeli ile leke tedavisinin tam zamanı!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder