26 Kasım 2013

Akne Tedavisinde Ceres!

AKNE NEDİR?
Halk arasında “sivilce” olarak bilinen akne, en sık karşılaşılan cilt problemlerinden biridir. Her 100 yetişkinin 85’inin hayatının bir döneminde akne problemi yaşadığı bilinmektedir. Bu problemi yaşamış kişilerin %15’inde ise tedavinin güçleştiği daha ileri tablolar görülmektedir.
Akne ciltte bulunan yağ bezlerinin bir hastalığıdır, normalde bu bezlerin salgıladığı yağın deri yüzeyine çıkarak atılması gerekir. Ancak ergenlik döneminde yağ bezleri daha fazla yağ salgıladığından, bu yağın deri yüzeyine geçişini sağlayan kanallar yoğunlaşmış bir yağ kütlesi sebebi ile tıkanır. Aknenin temel  nedeni ise bu tıkanmadır.
Tüm akneler basit bir enfeksiyonla başlar, ancak farklı kişilerde farklı şekillerde seyreder. Farklı akne tiplerine uygulanacak tedavi tipleri de farklılık göstermektedir.
AKNE TEDAVİSİ
Akne tedavisinde kullanılan yöntemler ve preparatlar aknenin çeşidine göre farklılık göstermektedir. Akne problemi yaşayan bireyler mutlaka bir uzmanın görüşüne başvurmalı ve tedaviye uzman gözetiminde devam etmelidirler.
Akne tedavisinde genellikle; sabunlar veya losyonlar, akne kurutucu jeller, antibiyotikler, A Vitamini içeren cilt kremleri kullanılmaktadır.
AKNE TEDAVİSİNDE YEPYENİ BİR YÖNTEM!
CERES ANTI-ACNE CREAM
Ceres Akne Karşıtı Krem, yağlı ve akneye eğilimli ciltlerin parlak, yağlı görünümünü azaltır, akneli cilt düzensizliklerini önlemeye yardımcı olur.  İçeriğinde bulunan aktifler sayesinde sebum salgısını kontrol altına alır, aknelerin giderilmesini ve akne oluşumunun engellenmesini destekler. Akneye bağlı oluşan leke, kızarıklık ve tahrişi azaltarak, cildi nemlendirirken, pürüzsüz görünüm kazanmasına yardımcı olur.
CERES ANTI-ACNE SPOT CREAM
Ceres Akne Kurutucu Krem, zengin formülasyonu ile ciltte oluşan aknelerin hızlı bir şekilde giderilmesine ve yeniden oluşumunun engellenmesine yardımcı olur.
CERES ANTI-ACNE CLEANSER GEL
Ceres Akne Karşıtı Temizleme Jeli, yağlı ve akneye eğilimli ciltler için sabun içermeyen formülü sayesinde, cildin nem dengesini bozmadan derinlemesine temizlik sağlar. Aşırı yağ salgısını kontrol altına alarak, akne oluşumunu azaltır.

CERES’LE AKNE SORUNUNA HIZLI ÇÖZÜM!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder